To ja

Nazywam się Agata Nina Bura, kiedy miałam 15 lat zaczęły intensywnie wypadać mi włosy. Niestety mimo wizyt u lekarzy różnych specjalności i stosowania również niekonwencjonalnych kuracji, procesu utraty włosów nie udało się zatrzymać. Diagnozą było łysienie plackowate o nieznanym podłożu. Mój układ odpornościowy z niewiadomych przyczyn postanowił zwalczać moje włosy, więc wkrótce potem sprawił, iż wypadły mi również brwi i rzęsy.

Takim właśnie sposobem, jako nastolatka straciłam moją piękną, zdrową i bujną do tej pory czuprynę. Od tamtych dramatycznych dla mnie chwil minęło 20 lat, które spędziłam na próbach wygrania z chorobą i zaakceptowania mojej sytuacji. Jednocześnie zawsze przywiązywałam dużą uwagę do wyglądu zewnętrznego, więc eksperymentowałam testując rozwiązania estetyczne tuszujące mój problem, które dostępne na przestrzeni lat były w Polsce i zagranicą.

Dzisiaj mogę powiedzieć, że o problemach związanych z włosami i metodach ich rozwiązywania wiem bardzo dużo. Sprawdziłam ich skuteczność, wady i zalety na własnej skórze. Doskonale rozumiem, co to znaczy być łysym i głęboko wierzę, że ten intymny problem dotykający coraz szerszej rzeszy ludzi nie powinien być tematem tabu, a co najważniejsze nie może czynić życia nieznośnym.

Moje doświadczenia związane z brakiem włosów bardzo dużo mnie nauczyły i ukształtowały mój sposób patrzenia na świat. Przez ostatnie 2 dekady nigdy nie pozwoliłam, aby moja choroba mnie w jakikolwiek sposób ograniczała. Żyłam, żyję i będę żyć na 100%. Stąd właśnie zrodził się u mnie pomysł stworzenia mojego własnego studia skupiającego się na rozwiązywaniu problemów skóry głowy i włosów, w profesjonalnym empatycznym wydaniu, gdzie obowiązują partnerskie zasady.

Jako założycielka HAIR MAJESTY STUDIO otrzymywałam masę zapytań o fachowe porady dotyczące zarówno życia z łysieniem jak i metod jego maskowania. Uznałam, więc, że kolejnym krokiem na mojej drodze jest stworzenie bloga, który pozwoli mi podzielić się z Wami moimi doświadczeniami jak i wiedzą z zakresu uzupełniania włosów. Zapraszam do lektury!