Ceny peruk

Ile kosztują peruki z prawdziwych włosów? Czy warto?

Nadmierne wypadanie włosów to współcześnie bardzo popularne zjawisko. Może być ono skutkiem poważnych problemów zdrowotnych jak np. zaburzenia hormonalne, a także konsekwencją łysienia androgenowego, plackowatego, tocznia, grzybicy, łojotokowego zapalenie skóry głowy, anoreksji, bulimii czy schorzeń na tle psychicznym. Oczywiście utrata włosów może być też następstwem przechodzonego leczenia onkologicznego. W takich sytuacjach warto skorzystać z nieinwazyjnych rozwiązań, które przywrócą pewność siebie i korzystnie wpłyną na samopoczucie. Mowa o uzupełnieniach włosów wykonanych włókna naturalnego. , Należą do nich zarówno rozwiązania zakrywające całą głowę (popularnie nazywane perukami), jak i takie, które jedynie częściowo zasłaniają nasze włosy (treski, tupety, topppery, systemy włosów) Jaki jest ich koszt tego rodzaju produktów i z czego wynika cena? Zapraszamy do lektury.

Jaki jest koszt peruki naturalnej?

Cena peruki czy częściowego systemu (treski/tupetu) wykonanego z włosów naturalnej zwykle mieści się w zakresie od 4000 zł do 14000 zł, lecz ostateczny koszt zależy od kilku czynników. Wśród nich można wymienić przede wszystkim gatunek włosa, stopień jego przetworzenia, a także długość – im dłuższe włosy, tym więcej zapłacisz! Najbardziej cenione na rynku są włosy nigdy nie farbowane, czyli dziewicze. W Polsce Klienci szukają włosów cienkich i delikatnych, dlatego za najlepsze uznajemy włosy pochodzące z krajów słowiańskich. Warto również wspomnieć o wielkości uzupełnienia (peruki na całą głowę są droższe niż systemy częściowe, bo do ich wykonania potrzeba więcej pracy i materiałów), stopniu skomplikowania bazy, na której osadzone są supełki oraz szybkości realizacji danego zamówienia. – Im krótszy ten czas, tym z wyższą ceną będziemy musieli się liczyć, bo za tzw. ekspres trzeba dopłacić. Jednak warto wiedzieć, że pomimo dość wysokiego kosztu zakupu peruki czy toppera naturalnego to najlepiej imitujące naszą pierwotna fryzurę rozwiązanie, które posłuży nam dłuższy czas. Jaki rodzaj włosów wykorzystywany jest do produkcji peruk i rozwiązań częściowych?

Włosy wykorzystywane do produkcji peruk naturalnych są mogą reprezentować różną etniczność, która z kolei ma zasadniczy wpływ na finalny koszt wykonanego uzupełniania. Wyróżniamy włosy pochodzenia europejskiego (w tym słowiańskiego jeśli włosy zebrano w Polsce czy na Ukrainie), brazylijskiego czy azjatyckiego (najczęściej skupuje się włosy w Indiach i Chinach) . Sprawia to, że Klient może dopasować grubość i teksturę włosów do swoich potrzeb. Jak wspominaliśmy, najwyższą jakością charakteryzują się włosy słowiańskie dziewicze, które są najbardziej podobne do przeciętych włosów Polek i Polaków pod względem struktury i kolorystyki. Ponadto, dzięki brakowi niszczących zabiegów koloryzujących, są miękkie i aksamitne w dotyku, przez to nie sprawiają wiele trudności w codziennej stylizacji. Można je pielęgnować i układać w sposób zbliżony do włosów wyrastających z naszej głowy, przy zachowaniu kilku podstawowych zasad. Pamiętajmy, że włosy utkane na peruce są pozbawione cebulek i naturalnego odżywiania, dlatego zachowanie ostrożności jest w tym wypadku konieczne, aby zachować trwałość i piękny wygląd uzupełnienia włosów przez długi czas.

Chcąc podać zainteresowanym bardziej precyzyjne widełki cenowe możemy przyjąć, że rozwiązania gotowe, których nie trzeba tworzyć na miarę, to średnio koszt od 4000-7000 zł – jeśli zakrywają tylko część głowy i 5000-8000 zł – kiedy mamy do czynienia z perukami. Uzupełniania produkowane na zamówienie są droższe: 6000-10000 zł jeśli trzeba pokryć tylko część głowy i 7000-12000 zł w przypadku modeli całościowych. Oczywiście to przedziały średnie i istnieją też wyjątki. My zawsze wyceniamy rozwiązania indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby przyszłego użytkownika.

Peruka syntetyczna czy naturalna – poznaj podstawowe różnice

Peruki syntetyczne różnią się od naturalnych kilkoma cechami. Przede wszystkim są wykonane z zupełnie innych materiałów. W przypadku modeli syntetycznych mamy do czynienia ze sztucznymi włosami, które są znacznie mniej trwałe niż naturalne. Ich żywotność to zwykle od 6 miesięcy do roku, podczas gdy peruki wykonane z naturalnych włosów mogą służyć od roku do kilku lat.t. Peruki z prawdziwych włosów nie koloryzowanych (dziewiczych) zapewniają maksymalnie naturalny efekt i trwałość, są polecane również dzieciom i osobom ceniącym sobie witalność i zwiewność włosa. Nie trzeba ich tak silnie stylizować, aby uzyskać wymarzoną fryzurę, gdyż same świetnie się układają, wyglądają na zdrowe oraz błyszczące.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

W naszym studio oferujemy szeroki wybór peruk z naturalnych włosów. Zarówno tych dostępnych od ręki jak i na miarę. Sprawia to, że każdy Klient znajdzie tu dla siebie odpowiednią propozycję.. Dzięki naszemu skupowi włosów, możesz wybrać konkretne kity, z których wykonamy potem rozwiązanie dla Ciebie!- To ogromna zaleta na tle konkurencji, bo u nas, to Ty sam, przy składaniu zamówienia wskazujesz, z jakich kucyków będzie utkana Twoje peruka czy system. Wybierasz spośród szerokiej gamy kolorów i długości, oczywiście skupujemy tylko włosy sprawdzone i wysokiej jakości. Ponadto gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta, dlatego możesz mieć pewność, że dzięki naszemu doradztwu, wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Zależy nam na Twoim komforcie i podejmowaniu w pełni świadomych decyzji. Oddaj się w ręce profesjonalistów już dziś i skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia. Zapraszamy do kontaktu i rozmowy przy herbacie w czasie konsultacji.

Ceny peruk
Facebook
Facebook