Jak można pielęgnować bardzo cienkie włosy?

Rzadkie i cienkie włosy pod lupą

Nie każda kobieta może cieszyć się bujną fryzurą. Wiele pań ma cienkie włosy, które są z natury delikatne, słabe i podatne na zniszczenia. Właśnie z tego względu wymagają odpowiedniej pielęgnacji zapewniającej ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a także zabezpieczającej włosy przed wypadaniem i łamaniem się. Niestety preparaty kosmetyczne dostępne na rynku często obciążają kosmyki i sprawiają, że są oklapnięte. Już dziś poznaj skuteczne tajniki pielęgnacji cienkich włosów, które z pewnością rozwiążą Twój problem.

Jak można pielęgnować bardzo cienkie włosy?

Cienkie włosy – powszechny problem

Cienkie i słabe włosy to bardzo popularny problem, który może mieć wiele źródeł. Najczęstszym z nich są obciążenia genetyczne – jeśli Twoja babcia, mama, a nawet siostra cierpią z powodu cienkich włosów, to najprawdopodobniej w Twoim przypadku gęste pasma również pozostaną jedynie w sferze marzeń. Kolejnym czynnikiem, który może mieć wpływ na osłabienie włosów, jest nieodpowiednia dieta, pozbawiona niezbędnych witamin i minerałów. Dodatkowo gorszą kondycję włosów powoduje prowadzenie stresującego trybu życia, a także wykonanie serii niekorzystnych zabiegów fryzjerskich, takich jak trwała ondulacja oraz rozjaśnianie włosów.

Ponadto w codziennej pielęgnacji na włosy źle wpływają nieodpowiednio dobrane kosmetyki. Warto również wspomnieć o stylizacji, do której często niezbędna jest wysoka temperatura podczas używania lokówki, prostownicy czy suszarki. Zatem prostowanie i kręcenie włosów również może je znacznie osłabić i spowodować, że nawet najgrubsze i najgęstsze kosmyki staną się cienkie i zniszczone, na czym ucierpi cała fryzura.

Błędy w codziennej pielęgnacji cienkich i słabych włosów

Jak wspomnieliśmy cienkie i słabe włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która w ich przypadku jest kluczowa. Bardzo istotny jest fakt, że na osłonkę każdego kosmyka, czyli jego zewnętrzną ochronę, składa się od 4 do 12 warstw łusek mających za zadanie chronić włos przed uszkodzeniem i utratą wilgoci. Im cieńszy włos, tym słabsza ochrona, przez co również większa podatność na uszkodzenia. Właśnie dlatego dobrze dobrana pielęgnacja cienkich włosów jest tak istotna. Warto zacząć od wyboru odpowiednich kosmetyków, które nie obciążą fryzury, a jednocześnie dodadzą jej wymarzonej objętości. Należy zrezygnować z mocnych i silnie oczyszczających szamponów – ich skład może okazać się zbyt agresywny. Ponadto podczas pielęgnacji nie należy stosować kosmetyków zawierających alkohol czy silikony, które również szkodzą i negatywnie wpływają na kondycję włosów, szczególnie tych cienkich i słabych.

Dużym błędem w pielęgnacji cienkich i słabych włosów jest rozczesywanie ich na siłę, szarpanie i szczotkowanie pasm nieodpowiednią szczotką bądź grzebieniem. Warto obchodzić się z nimi bardzo delikatnie, a po umyciu zawsze odcisnąć nadmiar wody bawełnianą koszulką lub ręcznikiem, gdyż np. model frotte może przyczynić się do uszkodzenia cienkich pasm.

Jak pogrubić, zagęścić i dodać cienkim włosom objętości?

Wśród zabiegów trychologicznych, które mogą mieć zbawienny wpływ na kondycję cienkich włosów, wskazuje się między innymi te poprawiające ukrwienie i stymulujące kosmyki do wzrostu, np. mezoterapię czy infuzję tlenową. Ich prawidłowe przeprowadzenie wykazuje się dużą skutecznością i zadowalającym efektem wzrostu nowych włosów. Najlepiej, aby stosowane kosmetyki miały składy opierające się na bazie tenzydów roślinnych, naturalnych emolientów i substancji nawilżających. Na tymczasowe wypełnienie ubytków we włosach znakomicie działają proteiny (keratyna, kolagen, elastyna, proteiny jedwabiu, proteiny soi, proteiny mleczne) i aminokwasy (l-cysteina, seryna, alanina, arginina, glicyna). Ponadto warto wiedzieć, że henna i inne zioła to od lat jeden z najskuteczniejszych sposobów na trwałe pogrubienie włosów, gdyż cząsteczki barwnika łączą się z keratyną, dzięki czemu w efekcie kosmyki stają się cięższe, grubsze i wzmocnione.

Skorzystaj z usług profesjonalnego fryzjera i pomocy trychologa

W przypadku słabych i cienkich włosów warto także skorzystać z usług profesjonalnego fryzjera, który zna potrzeby tego rodzaju kosmyków i będzie w stanie zaproponować skuteczne zabiegi a przede wszystkim odpowiednią fryzurę dodającą objętości. Czasem dobrym  rozwiązaniem jest dodatkowo wizyta u trychologa – przeprowadzi on dokładny wywiad i zleci badania, a następni postawi diagnozę, gdyż być może cienkie włosy są skutkiem źle dobranej diety, nadmiernego stresu lub innych problemów zdrowotnych, które da się wyeliminować. Często na efekty stosowanych zabiegów, suplementów czy pielęgnacji cienkich włosów należy trochę poczekać, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Jeśli Ci jej brakuje, to zawsze możesz skorzystać z innych rozwiązań, które nadadzą Twojej fryzurze gęstości w mgnieniu oka np. okazjonalnie przed “wielkim wyjściem”. Mowa tu o delikatnym, dyskretnym systemie włosów stosowanym na szczyt głowy tzw. topperze.  W jego przypadku konieczna jest indywidualna konsultacja, na którą warto udać się do naszych specjalistów w Hair Majesty Studio -od lat pomagamy  w doborze naturalnych systemów uzupełniających  i peruk, biorąc pod uwagę oczekiwania i potrzeby naszych klientów, a także zachowanie maksymalnie naturalnego wyglądu.

Jak można pielęgnować bardzo cienkie włosy?
Facebook
Facebook