Jak założyć tupet damski? Jak zakładać treski?

SPOSOBY MOCOWANIA TUPETÓW DAMSKICH I TRESEK

W Hair Majesty Studio oferujemy nie tylko peruki, ale także uzupełnienia częściowe, czyli takie, które nie zakrywają całej głowy, a jedynie wybrany obszar. Na ich zakup decydują się kobiety, które zmagają się z widocznymi ubytkami na skalpie (na przykład w wyniku choroby albo wypadku) oraz te, które chcą zagęścić i przedłużyć swoją naturalną fryzurę. Zaliczamy do nich tupety i treski. I to właśnie na nich skupiamy się w tym artykule, podpowiadając, czym się od siebie różnią, jakie są dostępne rodzaje oraz jak założyć tupet damski i przypiąć treskę.

Tupet damski i treska – czym się od siebie różnią?

Zacznijmy od tupetu damskiego, który może być mocowany dzięki specjalnym spineczkom  lub przy użyciu taśm medycznych. To częściowy system włosów przeznaczony dla kobiet, u których pojawił się częściowy ubytek we fryzurze lub widoczne, zwiększające się przerzedzenie owłosienia na skórze głowy. Zazwyczaj wybierają go panie ze zdiagnozowanym łysieniem androgenowym albo plackowatym (w zależności od stadium zaawansowania). Taki system włosów jest równie często polecane kobietom, które straciły część włosów w wyniku uszkodzenia skóry głowy – wypadku czy poparzenia, a utrata ma charakter trwały.

Z kolei pod pojęciem treski kryją się wszelkiego rodzaju dodatki z włosów, których zadaniem jest przedłużenie fryzury lub zwiększenie jej objętości i widoczne zagęszczenie. Co ciekawe, takie częściowe uzupełnienia są przeznaczone zarówno do codziennego, jak i okazjonalnego noszenia. Większość z nich nie ukryje jednak częściowych ubytków (do tego o wiele lepiej sprawdzają się tupety damskie o większej powierzchni). Wyjątkiem są zakładane na szczyt głowy treski owalne o różnych wielkościach i budowach, które mogą zasłonić ubytki miejscowe, jednocześnie przedłużając i zagęszczając włosy w niższych partiach fryzury.

Wszystkie systemy włosów, a więc zarówno tupety damskie, jak i przypinane treski, są wykonywane z naturalnych lub syntetycznych włosów. W pierwszym przypadku do wyboru masz włosy dziewicze lub farbowane, które najlepiej integrują się z włosami własnymi. Z kolei syntetyczne uzupełnienia częściowe powstają z włókien poliestrowych o strukturze stałej lub takiej, która umożliwia bezproblemową stylizację w niższych temperaturach. Warto pamiętać, że tupety i treski z włosów naturalnych, choć są droższe, to zapewniają o wiele lepszy, naturalniejszy efekt.

Zakładanie tupetu i przypinanie treski – o tym musisz pamiętać!

Zarówno zakładanie tupetu damskiego z klamerkami , jak i przypinanie treski powinno być przeprowadzane starannie, w taki sposób, aby częściowe uzupełnienie trzymało się na swoim miejscu przez cały dzień, i to nawet w trakcie aktywności fizycznej. Nie ma mowy o żadnym dyskomforcie czy sytuacji bólowej – jeśli po założeniu wybranego systemu czujesz ciągnięcie, to znak, że albo jest niewłaściwie założony, albo należy poszukać innego rozwiązania.

Klasyczne topery damskie należy zakładać około 1-1,5 cm od anatomicznej linii wzrostu włosów, aby dokładnie zakryć ubytek. Z kolei paski powinny być umieszczane nie wyżej niż tzw. linia kapeluszowa (koniuszki uszu). A jak to wygląda w przypadku koków i kucyków? Tak naprawdę nie ma tu jedynej prawidłowej metody i miejsca zakładania – o wiele ważniejszy jest efekt proporcjonalności.

Jak założyć tupet damski na spinki?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań wśród kobiet jest tupet damski mocowany dzięki klamerkom. Czym się charakteryzuje? Taki model jest osadzany na naturalnych włosach, a do jego przymocowania wykorzystuje się specjalne spinki (klipsy). Ich liczba, umiejscowienie, a nawet wielkość są każdorazowo dopasowywane indywidualnie, między innymi do gęstości i kondycji włosów własnych. Warto również pamiętać, że tupet damski na spinki musi być zdejmowany przed snem!

Jak założyć tupet damski z klamerkami  clip in? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak może się wydawać, a z biegiem czasu nabierzesz wprawy. Dodatkowo w Hair Majesty Studio przeszkolimy Cię z prawidłowych metod zakładania. Na samym początku należy przyłożyć tupet do głowy w taki sposób, aby zakrywał ubytek, a jego końce znajdowały się już na Twoich własnych włosach. Gdy znajdziesz już odpowiednie miejsce (zgrane z przedziałkiem), wygładź go, dociśnij o głowy, a następnie przypnij klips umieszczony z przodu, wykorzystując do tego ruch zagarniający. Celem jest przeczesanie grzebykiem klipsa włosów, aby po zamknięciu kosmyk został w spineczce. Kolejnym krokiem jest naciągnięcie tupetu i zapięcie spinki znajdującej się z tyłu. Teraz pozostaje jedynie zapiąć pozostałe boczne spinki. Uwaga! Rób to na skos, czyli zacznij od przedniego klipsa po lewej stronie, a po nim przejdź do tego umieszczonego z tyłu, ale już po prawej stronie. Zapnij wszystkie spinki, teraz możesz sprawdzić palcem, czy wszystko trzyma się stabilnie – gotowe!

Jak założyć tupet damski, który kleimy taśmami?

Choć to tupet damski na spinki cieszy się większą popularnością, to niektóre kobiety decydują się na modele mocowane na taśmy medyczne. W takich przypadkach system częściowy nie jest przypinany do włosów własnych, a zamiast tego należy przykleić go do powierzchni skóry. Takie rozwiązanie może być wybierane przez panie z krótkimi fryzurami lub te, których włosy własne są niezwykle słabe. Często korzystają z niego także panowie. Jak założyć taki tupet damski? Zacznij od przyklejenia taśmy od wewnętrznej strony tupetu, usuń z niej warstwę zabezpieczającą, a następnie przyłóż system częściowy w miejscu ubytku. Delikatnie dociśnij i gotowe! To zadaniem techników w Hair Majesty jest nauczyć Cię samodzielnego zakładania w domu. W czasie instruktażu w studio określimy zasady i damy wskazówki, jak przeprowadzić cały proces szybko i wygodnie.

Warto pamiętać, że tupety na taśmie dwustronnej wymagają regularnego golenia miejsca, do którego się je przykleja. Wrastające włoski mogą wpływać na trwałość mocowania. Same taśmy są wodoodporne, sterylne i antyalergiczne. Możesz kupić je w plastrach albo w rolce w naszym studio. Po nałożeniu tupetu skóra ma dostęp do powietrza i nie ulega podrażnieniu. 

Treski – jak zakładać? Przypinanie różnych rodzajów tresek

Przypinanie treski jest szybkie i bezproblemowe. Podobnie jak w przypadku tupetów wystarczy nabrać wprawy, aby zajmowało Ci to dosłownie kilka minut. Zazwyczaj wykorzystuje się metodę klamerkową, czyli stosuje się malutkie spineczki, które umożliwiają łatwe i równomierne przymocowanie dodatkowych pasm do Twoich naturalnych włosów. Jesteś ciekawa, jak doczepić różne rodzaje tresek? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie krótką ściągę.


Proste paski z włosami

Treski służące do zagęszczenia fryzury są mocowane przy wykorzystaniu klipsów albo spinek (przytwierdza się je do włosów własnych, podobnie jak tupety).

Gumki z koczkami lub włosami 

Gumki należy zakładać tak jak zwykłe akcesoria do włosów, nakładając je na koka lub kucyk i upewniając się, że treska jest równomiernie rozłożona.

Kucyki z tasiemką 

Masz takie treski i nie wiesz, jak je zakładać? Aby zamocować kucyki z tasiemką, wystarczy obwiązać ją wokół własnego kucyka, poprawić i gotowe!

Koki i końskie ogony na plastikowych klamrach

Koki i końskie ogony dzięki plastikowym spinkom można wpiąć w dyskretny sposób we własne włosy, dodając fryzurze gęstości i objętości.

Kucyki wykonane z tres

Najczęściej wykorzystuje się je do czesania koków. Ich mocowanie może okazać się jednak trudne dla nowicjuszek, ponieważ wymaga użycia szpileczek fryzjerskich. W takich przypadkach najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Włosy oplecione czy utkane na opaskach

Nie wiesz, jak przypiąć taką treskę? Wystarczy umieścić ją w wybranym miejscu na głowie (najlepiej nie bezpośrednio przy linii czoła) i częściowo przykryć swoimi włosami. Dla bezpieczeństwa możesz użyć wsuwek, które ochronią opaskę przed przesuwaniem się podczas tańca czy chodzenia.

Grzywki na spineczce albo grzebyku

Dopinki przymocowuje się do naturalnych włosów przy użyciu klipsów albo grzebyków clip-in, które chronią grzywkę przed przesuwaniem się w trakcie noszenia.

Owale zakładane na szczyt głowy

Owale mają różne wielkości i budowy. Jak przypiąć taką treskę? W tym celu dodaje się do modelu klamerki, które pozwalają w dyskretny sposób zagęścić koronę (szczyt głowy), zasłonić ubytki miejscowe oraz pogrubić i przedłużyć fryzurę w dolnych partiach.

Jak założyć tupet damski? Jak zakładać treski?
Facebook
Facebook