Uprawianie sportów w systemach włosów

Dla wielu osób odpowiednio dobrany system włosów jest szansą na nowe życie i odzyskanie pewności siebie, którą odebrały im problemy z włosami własnymi – ich nadmierne wypadanie, częściowy ubytek czy pojawienie się objawów łysienia. To także możliwość powrotu do codziennych czynności, z których do tej pory po prostu rezygnowali ze względu na kondycję fryzury. Wiele wątpliwości budzi nadal kwestia uprawiania sportów w systemach włosów. Czy regularna aktywność fizyczna jest możliwa i bezpieczna u osób z niechirurgicznymi uzupełnieniami? W tym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Co warto wiedzieć o systemach włosów

Systemy włosów, nazywane także niechirurgicznymi uzupełnieniami, to bezbolesne i nieinwazyjne metody ukrycia ubytku we fryzurze, spowodowanego na przykład poparzeniem, uszkodzeniem mechanicznym czy wypadkiem. Równie dobrze sprawdzą się u osób, u których w wyniku nadmiernego wypadania pojawiły się widoczne przerzedzone obszary we włosach. Jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat systemów włosów, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Uprawianie sportów w systemach włosów – czy to dobry pomysł?

Oczywiście, że tak! Systemy włosów zostały stworzone właśnie po to, aby nasi Klienci nie musieli rezygnować z żadnych aktywności i mogli żyć całkowicie normalnie, bez żadnych ograniczeń. Stosowane do ich mocowania taśmy medyczne są bardzo mocne i wytrzymałe – bez problemu radzą sobie trzymaniem systemu na swoim miejscu podczas każdej aktywności. Efekt? Niechirurgiczne uzupełnienia włosów dla mężczyzn i kobiet nie spadają z głowy nawet podczas najbardziej intensywnej aktywności fizycznej, dzięki czemu nie musisz się o nic martwić.

Właściciele systemów włosów mogą uprawiać dowolny sport. Na liście przykładowych aktywności, na które można sobie pozwolić, znalazły się między innymi: bieganie, jazda na rowerze, treningi na siłowni, joga, trekking, wspinaczka, jazda na nartach i snowboardzie, piłka nożna czy siatkówka. Co więcej, uzupełnienia włosów równie znakomicie radzą sobie podczas uprawiania sportów wodnych – pływania, surfowania, kajakarstwa, wioślarstwa, snorkelingu, żeglarstwa czy wakeboardingu. Dla sprawdzonych systemów dostępnych w Hair Majesty Studio nie istnieją żadne ograniczenia.

Jak to możliwe, że systemy włosów trzymają się zawsze na swoim miejscu?

Sekretem trwałości systemów włosów podczas uprawiania sportów są stosowane do ich mocowania dwustronne taśmy medyczne. To właśnie one mogą pochwalić się wytrzymałością oraz antyalergiczną formułą. Na rynku znajdziesz akcesoria o różnych stopniach wytrzymałości, dostępne zarówno w plastrach, jak i rolkach (wymagają samodzielnego wycięcia kawałka o odpowiedniej długości).

Oprócz taśm do mocowania systemów włosów wykorzystuje się także kleje i klipsy. Co warto o nich wiedzieć?

  • Klej może być na bazie wody albo roztworowy. W trakcie mocowania musi zaschnąć, aby dobrze trzymał się skóry głowy.
  • Klipsy są dedykowane głównie kobietom, ponieważ nie wymagają wygolenia włosów własnych w miejscu mocowania systemu.

Czy uprawianie sportów w systemach włosów wpływa na ich trwałość?

Dostępne w naszym studiu systemy włosów dają ogromne możliwości w kwestii uprawiania sportów i sprawiają, że nie musisz rezygnować ze swoich pasji. Jednak aktywni fizycznie Klienci powinni pamiętać o tym, że intensywne użytkowanie podczas treningów i sportów rekreacyjnych może wpływać na szybsze niszczenie się wybranego systemu. Nie oznacza to jednak, że masz z niego rezygnować! Zamiast tego wystarczy poświęcić większą uwagę regularnej pielęgnacji, która powinna bazować na:

  • delikatnych szamponach i odżywkach, najlepiej bez dodatku protein, które mogą powodować matowienie włosów,
  • intensywnym nawilżeniu przy użyciu kosmetyków dedykowanych do pielęgnacji systemów włosów,
  • rozczesywaniu włosów syntetycznych albo naturalnych specjalną szczotką lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami (zawsze w kierunku wiązania włosów!),
  • zabezpieczaniu systemów włosów przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych – wiatrem, wysokimi temperaturami czy słońcem,
  • ograniczeniem zabiegów fryzjerskich (rozjaśnianie może znacząco obniżać trwałość niechirurgicznych uzupełnień włosów, powodując, że włosy staną się łamliwe i matowe).

Warto także pamiętać, że regularne zajęcia fitness czy treningi na siłowni nie wpływają tak mocno na kondycję systemów włosów, co na przykład częste wizyty na basenie albo pływanie w morzu.

System włosów spada w trakcie uprawiania sportu – co może być przyczyną?

Oczywiście, może zdarzyć się tak, że w trakcie uprawiania sportu system włosów osunie się lub straci swoją pierwotną idealną przyczepność. Nie jest to jednak wina samego rozwiązania, a raczej niewłaściwego doboru taśmy lub jej nieprawidłowego przymocowania. W ten sposób ryzyko, że system nie pozostanie przez cały dzień na swoim miejscu, dotyczy nie tylko aktywności fizycznej, ale także codziennych czynności. Przyczyną może być na przykład pominięcie etapu odtłuszczenia skóry głowy czy skrócenie czasu, którego taśma potrzebuje do solidnego, trwałego przyklejenia się. Należy unikać także moczenia czy zwilżania systemu włosów przed “związaniem się” kleju, którym pokryto taśmę.

Jak to wygląda w Hair Majesty Studio?

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z oferty naszych systemów włosów, możesz mieć pewność, że w Hair Majesty Studio uzyskasz profesjonalną pomoc od momentu wyboru odpowiedniego rozwiązania, aż po zakładanie i pielęgnację domową. Każdy nasz Klient może skorzystać z rozbudowanego i wyczerpującego instruktażu, podczas którego dowie się, w jaki sposób zakładać system włosów, aby nie spadał z głowy, dobrze leżał i zapewniał maksymalny komfort w trakcie noszenia. Dodatkowo nauczymy Cię samodzielności w mocowaniu go przy użyciu taśm, kleju albo klipsów, dzięki którym będziesz mógł robić to w domu, bez konieczności odwiedzania naszego studia. Wolisz powierzyć to zadanie specjalistom, aby mieć pewność, że uprawianie sportów w systemie włosów będzie całkowicie bezpieczne? Nie ma problemu – możesz przyjść do Hair Majesty Studio i pozwolić profesjonalistom zająć się jego mocowaniem.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego studia, a w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – zachęcamy do kontaktu lub zapisania się na bezpłatną konsultację.

Uprawianie sportów w systemach włosów
Facebook
Facebook