Włosy w trakcie leczenia onkologicznego

Peruki medyczne

Wypadanie włosów w trakcie chemioterapii to problem, z którym boryka się większość pacjentów przechodzących leczenie.. Utrata włosów w tym przypadku zazwyczaj bardzo szybko postępuje, będąc jednym z trudniejszych aspektów terapii onkologicznej. Gwałtowna zmiana wizerunku, często doprowadza do utraty tożsamości i jest powodem wycofania społecznego. , Szczególnie wśród kobiet, łysienie będące wynikiem chemioterapii jest sytuacja bardzo przykrą. Większości pań fryzura poprawia samopoczucie, nierzadko będąc źródłem pewności siebie. Jej utrata czy drastyczna zmiana jest trudna do zaakceptowania, dlatego tak ważne jest wsparcie bliskich w pierwszych tygodniach leczenia oraz przemyślenie kwestii zakupu peruki, która spełni oczekiwania w zakresie estetyki i funkcjonalności. Niestety problemy z nowotworami są zjawiskiem powszechnym, co więcej dotyczą osób w każdym wieku bez względu na płeć. W dzisiejszym wpisie skupimy się na poprawie samopoczucia pacjentów onkologicznych dzięki doborowi odpowiedniej peruki, która przywróci wymarzoną fryzurę i w tym specyficznym czasie, pozytywnie wpłynie na nastrój i rekonwalescencję chorego.

Mechanizm wypadania włosów w trakcie chemioterapii

Wypadanie włosów w trakcie chemioterapii zwykle rozpoczyna się pod koniec drugiego tygodnia od podjęcia leczenia. Najczęściej pasma zaczynają stopniowo wypadać, jednak proces ten może przybierać bardziej gwałtowne formy. Wszystko zależy od rodzaju przyjmowanego koktajlu, a także organizmu pacjenta. . Co powoduje utratę włosów w czasie chemioterapii? Metabolity stosowanych leków działają na organizm pacjenta, niszcząc komórki nowotworowe, jednak stosowane medykamenty atakują również pozostałe -zdrowe komórki, w szczególności włosy. Nie jest to permanentna utrata, bo włosy zaczynają odrastać zazwyczaj po zakończeniu leczenia, a u niektórych osób jeszcze w trakcie jego trwania. Warto mieć także świadomość, że odrastające włosy mogą się różnić od tego, jak wyglądały przed terapią. Zmianom ulegają kolor, grubość i struktura włosa, przez co proste kosmyki mogą stać się kręcone i na odwrót.

Włosy w trakcie leczenia onkologicznego

W którym momencie najlepiej zdecydować się na perukę podczas leczenia onkologicznego?

Na perukę najlepiej zdecydować się już na samym początku leczenia onkologicznego, gdyż ze statystyk wynika, iż dotkliwe emocjonalnie wypadanie włosów w trakcie chemioterapii dotyczy prawie 70% pacjentów. . Odpowiednio dobrana peruka z pewnością przyczyni się do poprawy samopoczucia – warto pamiętać o tym, że pozytywne nastawienie odgrywa również ogromną rolę w procesach regeneracyjnych i nierzadko jest kluczowe dla sukcesu leczenia chorób nowotworowych. Nie warto tego odkładać decyzji o zakupie peruki w czasie, gdyż intensywność wypadania włosów może gwałtownie wzrosnąć w każdym momencie, dlatego peruka w takiej sytuacji da poczucie bezpieczeństwa. Wielu Klientów naszego studia podkreśla, że wczesny zakup peruki był potrzebny, bo pozwolił uniknąć nieprzyjemnych pytań otoczenia i pozostawić kwestie swojego zdrowia tylko najbliższym. Warto dać sobie możliwość podjęcia świadomego wyboru jeszcze przed rozpoczęciem przyjmowania chemioterapii, która niestety znacząco osłabia organizm. Zmęczenie nie jest dobrym doradcą, więc zalecamy, aby po komfortową perukę udać się przed planowanym leczeniem szpitalnym. , Podsumowując, peruka daje nie tylko komfort i wygodę, ale także zapewnia pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i pozwala zachować dyskrecję. Nie odkładaj decyzji o jej zakupie do momentu, kiedy włosów nie będzie już na głowie, bo wtedy pośpiech, stres wynikający ze zmiany wizerunku i sfatygowanie leczeniem sprawią, iż trudniej będzie Ci dokonać wyboru. Jeśli odwiedzisz salon z perukami przed podjęciem leczenia, doradcy łatwiej będzie dobrać rozwiązanie dla Ciebie, które nie będzie dalece odbiegało od Twojej “tradycyjnej” fryzury.

Na co zwracać uwagę podczas doboru peruki?

Istnieje kilka parametrów, na które warto zwrócić uwagę podczas doboru peruki. Przede wszystkim niezwykle istotna jest wysoka jakość i staranne wykonanie, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dodatkowo liczy się przewiewność – zapewnia ona komfort noszenia, szczególnie podczas upałów. Kolejnym elementem, od którego w dużej mierze zależy wygoda, jest czepek, a konkretniej jego miękkość i rozmiar – powinien on być dopasowany do obwodu głowy. Po wybraniu technicznych cech peruki, warto zwrócić uwagę na aspekty wizualne.

Modele peruk

Najczęściej dzielimy peruki na wykonane z włókna syntetycznego oraz na te utkanie z włosów ludzkich. Dostępne modele różnią się między sobą pod względem gęstości, struktury, koloru i długości. Na niektóre parametry mamy bezpośredni wpływ np. kształt fryzury, a innych nie da się zmodyfikować np. kierunek tkania włosów. Co ciekawe dla niektórych zakup peruki onkologicznej, to niepowtarzalna szansa na zmianę dotychczasowego wizerunku.
Wiele Pań zamiast odtwarzać poprzednia fryzurę pozwala sobie na odrobinę szaleństwa i zmienia kolorystykę czy charakter uczesania.

Aby mieć pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru, a peruka spełni nasze oczekiwania w zakresie estetyki, wygody i trwałości- warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy w czasie indywidualnej konsultacji. Ekspert dobierze model peruki do potrzeb i przeprowadzi przez niełatwy proces przemiany. w tak specyficznym momencie warto zaufać fachowcom, którzy w intymnej atmosferze otoczą Cię opieką.

Leczenie onkologiczne to wymagający okres, w którym ważna jest empatia, zrozumienie i pomoc. To i jeszcze więcej zapewnimy Ci w Hair Majesty Studio. W atmosferze pełnej troski pomożemy Ci w dopasowaniu odpowiedniej peruki, która będzie towarzyszyć Ci podczas chemioterapii lub radioterapii, jednocześnie zapewniając naturalny wygląd i bezkompromisowy komfort noszenia. Napisz do nas, aby umówić się na konsultację w Hair Majesty Studio!

Włosy w trakcie leczenia onkologicznego
Facebook
Facebook