Dlaczego peruki i toppery są takie drogie?

Ceny peruk, zwłaszcza tych z włosów naturalnych, wzbudzają czasami wątpliwości w Klientach. W końcu najtańsze peruki czy toppery syntetyczne można kupić na Allegro za sto złotych, dlaczego więc ceny produktów profesjonalnych mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych?

Cena peruk syntetycznych vs peruk naturalnych

Wartość peruki lub toppera wykonanego z włosów naturalnych może być wielokrotnie wyższa od syntetycznego odpowiednika. Wynika to z prostego faktu, że o ile włosy z materiałów sztucznych można po prostu wyprodukować, naturalne można jedynie kupić od osoby, która zapuszczała je dostatecznie długo.

Dlaczego peruki i toppery są takie drogie

Włosy rosną średnio 2 cm miesięcznie, a aby mogły być użyte w peruce muszą mieć co najmniej 30 cm. Z każdym dodatkowym 10 cm wartość włosów znacząco wzrasta, nie tylko z tego powodu, że musiały być zapuszczane dłużej, ale także ponieważ trudno pozyskać naprawdę długie włosy doskonałej jakości. Każdy wie, że włosy wypadają i się niszczą – zdarza się, że ze ściętych 60 cm tylko 45 cm nadaje się na perukę.

Inną ważną kwestią jest to, że naturalne włosy na perukę powinny być dziewicze (virgin hair), czyli niepoddane nigdy zabiegom farbowania, prostowania chemicznego lub innym, które mogłyby wpłynąć na strukturę włosa. My stosujemy jedynie najwyższej jakości włosy dziewicze słowiańskie, pochodzące od Polek i Ukrainek. Nie są to włosy importowane np. z Chin – raz, że Azjatki mają inny rodzaj włosów niż Polki, dwa – włosy sprowadzane z Azji często są „virgin” jedynie z nazwy, a ich rzeczywisty stan jest niepewny. .

Inną ważną kwestią jest to, że naturalne włosy na perukę powinny być dziewicze (virgin hair), czyli niepoddane nigdy zabiegom farbowania, prostowania chemicznego lub innym, które mogłyby wpłynąć na strukturę włosa. My stosujemy jedynie najwyższej jakości włosy dziewicze słowiańskie, pochodzące od Polek i Ukrainek. Nie są to włosy importowane np. z Chin – raz, że Azjatki mają inny rodzaj włosów niż Polki, dwa – włosy sprowadzane z Azji często są „virgin” jedynie z nazwy, a ich rzeczywisty stan jest niepewny. .

Tańsze peruki od niektórych producentów mogą mieć także przerzedzone włosy u dołu, jeśli podany parametr (np. 40 cm) dotyczy jedynie niewielkiej ilości najdłuższych włosów, a na większość produktu składają się włosy zdecydowanie krótsze. Daje to wyjątkowo nieestetyczny efekt. W dobrej jakości peruce podana długość dotyczy miary większości włosów. Ważnym parametrem determinującym cenę jest także gęstość toppera czy peruki naturalnej. Idzie tu o ilość budulca potrzebnego do utkania danej fryzury, z uwagi na specyfikę stylizacji przyjmuje się, że niższe gęstości zarezerwowane są dla peruk (rozwiązań na całą głowę), a na topperach (systemach częściowych) możemy pozwolić sobie na wyższą gęstość przy jednoczesnym zachowaniu naturalności efektu końcowego.

Jak technika wykonania peruki wpływa na cenę?

Sposób tkania ma niebagatelny wpływ na końcową cenę produktu. Tresowanie, czyli przeplatanie pasemek włosów na specjalny sznurek może być wykonane maszynowo, jest więc techniką nieco tańszą niż wiązanie pasm ręcznie szydełkiem perukarskim. Wiązanie supełek po supełku daje za to efekt bliższy naturalnemu.

Maskowanie przedziałka lub czubka peruki również wpływa na jej wartość. Rozwiązania stosujące przedziałek typu silk top są droższe od tych z mikroskóry (monofilamentu). Ważny jest też rodzaj czepka lub, w przypadku topperów – mocowania.

Jak w przypadku większości produktów, rozwiązania indywidualne wpływają na cenę. Peruki/toppery produkowane masowo, w setkach egzemplarzy, są tańsze niż spersonalizowany projekt. My podchodzimy indywidualnie do każdego Klienta, dopasowując rozwiązanie do ubytku włosów, kształtu głowy i wymagań dotyczących stylizacji. Możesz na nie liczyć zarówno decydując się na model dostępny od ręki, jak i rozwiązanie tworzone dla Ciebie na miarę.

Płacisz za wieloletnie doświadczenie sztabu specjalistów

Wiedz, że Hair Majesty Studio nie jest zwykłym sklepem, gdzie Klient bierze „co wystawione / co widać”. To właśnie odpowiednie dobranie rozwiązania do rodzaju ubytku włosów jest determinantą jego naturalności i komfortu. Kupując perukę czy topper płacisz nie tylko za produkt, ale także za pomoc eksperta, który po wysłuchaniu Twoich potrzeb, bazując na swoim doświadczeniu pomoże Ci znaleźć ten optymalny model, który będzie można stylizować i użytkować tak jak chcesz.

Trzeba pamiętać, że sam wybór idealnego modelu to nie wszystko, bo każde rozwiązanie „włosów zastępczych” trzeba wystylizować i zintegrować z Twoimi włosami, wyciąć baby hair, odpowiednio zamocować. Nie każdy fryzjer się tego podejmie! Kupując w profesjonalnym studio możesz liczyć na wsparcie profesjonalnego stylisty, który dobrze rozumie specyfikę włosów na topperach i perukach. – Wie co się sprawdza, jak uczynić fryzurę naturalną i modną. Pamiętaj, że kupując przez internet nie masz możliwości skorzystania z pomocy doświadczonego fryzjera, który odpowiednio przeprowadzi zabiegi koloryzacyjne, wydobędzie z peruki jej potencjał i zamaskuje zdradzające sztuczność elementy (np. zbyt duży ciężar tafli włosów, bardzo dosłowne przejście między czołem a peruką itd.).

Płacisz za jakość i jawność produkcji

Peruka czy topper noszone na co dzień muszą spełniać wymogi dotyczące wyrobów medycznych. Oznacza to nie tylko odpowiednią jakość, ale także używanie tworzyw, które nie uczulają i zapewniają oddychanie skóry głowy. Produkt o odpowiednim standardzie zachowuje się także w sposób przewidywalny – co oznacza, że Klient wie, jakie metody stylizacji są bezpieczne dla peruki, jak o nią dbać i jaką ma trwałość.

Kupując od zaufanego producenta masz też pewność, że produkt został wyprodukowany etycznie i zgodnie z prawem. W praktyce oznacza to, że peruki szyją osoby zatrudnione według stawki rynkowej, wykonujące pracę legalnie, od której odprowadzane są należne podatki. Oczywiście od każdego produktu odprowadzany jest także podatek VAT. Prawo przewiduje także rękojmię i możliwość reklamacji, które mogą być trudne do wyegzekwowania w przypadku produktów sprowadzanych z drugiego końca świata lub kupionych nielegalnie.

W końcu, zwłaszcza w przypadku produktów tworzonych na zamówienie indywidualne, ważna jest stabilność łańcucha dostaw. W przypadku zdarzeń nieprzewidywalnych, które mogą zakłócić działanie całego sektora rynku – jak pandemia czy wojna – stabilny łańcuch dostaw oznacza pewność, że zamówienie zostanie zrealizowane na czas.

Kupując perukę lub topper warto postawić na jakość, aby uniknąć zakupu produktu, który będzie wyglądał nienaturalnie, nietrwałego czy niekomfortowego w użytkowaniu. Serdecznie zapraszamy na konsultację, na której nasi specjaliści zaprezentują rozwiązania, które będą satysfakcjonujące nawet dla najbardziej wybrednych Klientów. Bez obaw, mamy produkty na każdą kieszeń – powiedz nam czego oczekujesz, a dobierzemy rozwiązanie również do Twoich potrzeb finansowych.

Dlaczego peruki i toppery są takie drogie?
Facebook
Facebook