PERUKI MEDYCZNE

ODPOWIEDŹ NA SZCZEGÓLNE POTRZEBY PACJENTÓW

Pacjenci onkologiczni w trakcie chemioterapii lub radioterapii często tracą swoje naturalne włosy. Szczególnie wśród kobiet, gwałtowna zmiana wizerunku nierzadko bywa bardzo trudnym do zaakceptowania elementem leczenia. Zmaganie się z nowotworem to wielkie wyzwanie psychiczne, dlatego w naszym studio oferujemy uzupełnienia włosów, które pozwalają w bardzo dyskretny sposób przejść metamorfozę, a czas leczenia spędzić w pełni komfortowej peruce – dopasowanej pod względem fryzury i rozmiaru. Wszystko po to, aby pacjent mógł skupić się na sprawach najistotniejszych – pomyślnym przejściu przez leczenie onkologiczne.

W Hair Majesty Studio przygotowaliśmy peruki medyczne, które pomogą w odzyskaniu pewności siebie i będą do złudzenia imitować włosy przed rozpoczęciem terapii. Nasi Klienci mogą liczyć na kompleksowe i profesjonalne doradztwo, empatię i wsparcie w przeprowadzeniu przez trudny proces wypadania włosów. Możemy również pomóc w skróceniu fryzury do komfortowego poziomu. Jeśli masz jakieś pytanie związane z perukami dla osób chorych na raka, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, a także do naszego przeczytania naszego wpisu na ten temat na blogu.

Peruka medyczna – model stworzony z myślą o pacjentach onkologicznych

Peruki medyczne to wyjątkowe rozwiązania, które oprócz zastąpienia prawdziwych włosów chronią chorych przed wykluczeniem społecznym oraz mogą okazać się doskonałym sposobem na poprawę samopoczucia i zdrowia psychicznego w trakcie walki z rakiem. Co więcej, muszą one spełniać określone normy jakości i być odpowiednio zaprojektowane, aby zagwarantować między innymi swobodny przepływ powietrza skórze głowy. Najwyższej klasy peruki po chemioterapii i radioterapii onkologicznej są bardzo delikatne, nie powodują podrażnień, a do tego zapewniają stały i całkowicie bezproblemowy dostęp do skóry głowy podczas aktywnego leczenia.

Najważniejszym elementem jakościowej peruki dla chorych na raka, jest jej czepek. To właśnie on ma bezpośrednią styczność ze skórą głowy i odrastającymi włosami. Dostępne w naszym studio modele peruk skierowanych do pacjentów onkologicznych są zawsze wykonane z elastycznej, przyjemnej w dotyku i niepowodującą podrażnień siateczki, która jest dodatkowo niezwykle delikatna i przewiewna. Dzięki starannemu wykonaniu i dbałości o każdy, nawet najmniejszy szczegół peruki damskie po chemioterapii zapewniają wygodę noszenia i są w 100% bezpieczne dla skóry Twojej głowy, co jednocześnie skraca czas odrostu Twoich naturalnych włosów. W Hair Majesty Studio możesz zdecydować się zarówno na model syntetyczny, jak i naturalny. To, którą perukę wybierzesz, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i dostępnego budżetu. U nas masz możliwość wyboru spośród wielu rozwiązań – nie tylko na całą głowę, ale także jej część. Wystarczy, że odwiedzisz nas w Warszawie, aby skorzystać z profesjonalnego wsparcia, przymierzyć wymarzone modele i wybrać ten idealny spośród bogatej oferty wspaniałych peruk.

Komu są dedykowane peruki medyczne?

Peruka medyczna to rozwiązanie dedykowane wszystkim osobom, które w wyniku choroby straciły swoje naturalne włosy. Mowa przede wszystkim o pacjentach onkologicznych, którzy zauważają znaczne przerzedzenie naturalnej fryzury już nawet pod koniec drugiego tygodnia leczenia. Właśnie dlatego warto rozważyć zakup peruki z włosów naturalnych lub syntetycznych niedługo po poznaniu diagnozy i rozpisaniu schematu terapii. W ten sposób możesz poprawić swoje samopoczucie i zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrana peruka onkologiczna jest ważna nie tylko w trakcie przyjmowania chemioterapii i radioterapii, ale także podczas okresu rekonwalescencji. Więcej informacji dotyczących wypadania włosów na skutek leczenia spowodowanego chemią znajdziesz tutaj.

Dostępne w tej kategorii peruki medyczne naturalne i syntetyczne są przeznaczone nie tylko dla pacjentów onkologicznych. Choć to właśnie oni najczęściej decydują się na ich zakup, to proponowane modele sprawdzą się również u osób, które borykają się z różnymi schorzeniami dermatologicznymi skóry głowy, prowadzącymi do nadmiernego przerzedzenia i wypadania włosów lub uszkodzenia ich ogólnej struktury. Mowa w szczególności o łysieniu plackowatym i łuszczycy czy predyspozycjach genetycznych związanych z bardzo osłabionymi włosami.

Poniżej opowiadamy więcej o przypadkach, w których warto zdecydować się na perukę medyczną nie tylko w czasie leczenia onkologicznego.

3 grupy pacjentów, którym proponujemy peruki medyczne

W Hair Majesty oferujemy peruki damskie i męskie medyczne trzem podstawowym grupom pacjentów. Są to osoby:

 • u których zdiagnozowano łysienie plackowate (alopecję),
 • w trakcie leczenia onkologicznego (chemioterapia i radioterapia),
 • które w wyniku wypadków, uszkodzeń mechanicznych lub poparzeń straciły część włosów.

Każda z tych grup ma inne potrzeby, a co za tym idzie – wymagają odpowiedniego dopasowania peruk medycznych. Na szczęście w Hair Majesty gwarantujemy indywidualne podejście i zainteresowanie problemem, dzięki którym pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania.

Medyczne peruki dla pacjentów z łysieniem plackowatym

Peruki medyczne to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, u których zdiagnozowano łysienie plackowate. Choć jest to jedynie defekt estetyczny, który na szczęście nie zagraża zdrowiu i życiu, to w wielu przypadkach wpływa negatywnie na samopoczucie i powoduje problemy z samoakceptacją, a także może prowadzić do znacznego pogorszenia jakości życia i poczucia wykluczenia ze społeczeństwa. Tu warto podkreślić, że im pacjent jest starszy w momencie diagnozy, tym większe trudności z pogodzeniem się z postępującym procesem utraty włosów.

Zakup peruki medycznej dla pacjentów z łysieniem plackowatym to jeden z najlepszych sposobów na metamorfozę, ponowną adaptację do życia i przywrócenie pewności siebie. Dzięki niej Klienci mogą na nowo uczestniczyć w życiu społecznym, bez względu na zdiagnozowaną chorobę autoimmunologiczną. Świetnie jakościowo peruki oraz nasza profesjonalna obsługa i indywidualne podejście sprawiają, że po okresie smutku, żalu i problemów nadchodzi wreszcie czas nadziei i powrót do normalnego, szczęśliwego życia.

W przypadku łysienia plackowatego, potrzeby Klientów są dość specyficzne z różnych przyczyn: trudno przewidzieć, jak szybko będzie postępować utrata włosów i czy będzie ona trwała (bardzo często, niestety, ma ona właśnie taki charakter). Nasi specjaliści zazwyczaj starają się odwzorować pierwotną fryzurę. Oczywiście, wygląd peruk medycznych w takich przypadkach jest uzależniony od horyzontu czasowego i wieku pacjenta. W końcu u dorosłych ta sama fryzura będzie strzałem w dziesiątkę, podczas gdy u dzieci po pewnym czasie będzie wymagała zmiany na dojrzalszą.

Pacjentom z łysieniem plackowatym rekomendujemy naturalne peruki medyczne. Bardzo często Klienci szukają rozwiązania na miarę, wysokiej jakości i sprawdzającego się na lata. I właśnie to możemy zaoferować w Hair Majesty, proponując przede wszystkim peruki damskie i męskie medyczne na indywidualne zamówienie lub wykonywane z odlewu głowy. Dzięki temu możesz wybrać każdy parametr, dopasowując fryzurę pod każdym szczegółem. Co istotne, korzystając z usług naszego studio, masz pewność, że dostosujemy perukę medyczną nie tylko do Twoich potrzeb, ale także do Twojego typu urody, karnacji czy koloru oczu.

Na tym jednak nie koniec! W Hair Majesty oferujemy nie tylko peruki medyczne – nasze studio w Warszawie to miejsce, w którym możesz także skorzystać z pomocy specjalistów dzielących się doświadczeniem i wskazówkami z zakresu makijażu permanentnego czy czesania w różnych sytuacjach. W trakcie wizyty w naszym studio uzyskasz mnóstwo porad i wsparcia, dzięki którym na nowo wrócisz do swojego życia, tym razem z poczuciem piękna, pewnością siebie i akceptacją.

Peruki onkologiczne – rozwiązanie dla osób w trakcie chemioterapii i radioterapii

Dużą grupą osób, które decydują się na zakup proponowanych przez nas peruk medycznych, są pacjenci w trakcie leczenia onkologicznego. Są oni zarówno w trakcie chemioterapii, jak i radioterapii. Choć obie powodują utratę włosów, to różnią się między sobą skutkami:

 • Chemioterapia – włosy odrastają, czasem mają inną teksturę, mogą być nieco osłabione, dlatego peruki po chemioterapii są wyłącznie rozwiązaniem tymczasowym, które ma zapewnić komfort w czasie leczenia.
 • Radioterapia – jeśli dotyka skóry głowy, to może prowadzić do powstawania swego rodzaju “oparzeń”, które w efekcie powodują osłabienie włosów i utratę ich gęstości. W takich przypadkach w Hair Majesty oferujemy pacjentom nie tylko peruki onkologiczne, ale także – szczególnie po zakończeniu leczenia, inne metody, na przykład delikatne rozwiązania zagęszczające jak toppery. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Peruki po chemioterapii i radioterapii, które są przeznaczone dla pacjentów i pacjentek onkologicznych, to najczęściej rozwiązania dostępne od ręki. Powód jest prosty – od momentu uzyskania trudnej diagnozy do rozpoczęcia leczenia zazwyczaj mija tylko kilka tygodni, dlatego liczy się czas i należy działać ekspresowo. W Hair Majesty jesteśmy na to gotowi, dzięki czemu możemy zaoferować wysokiej jakości peruki po chemioterapii, które pomogą Ci w przejściu leczenia i złagodzą skutki utraty włosów. W takich przypadkach, zwłaszcza ze względu na krótki horyzont czasowy (od pół roku do roku), doskonale sprawdzają się rozwiązania katalogowe.

Tu warto podkreślić, że najlepszą chwilą na rozpoczęcie poszukiwania peruk medycznych jest moment tuż po diagnozie lub ewentualnie kilka dni po pierwszej dawce leczenia. Wtedy pacjent ma jeszcze włosy, a doradca może zrozumieć lepiej potrzeby w zakresie koloru czy kształtu fryzury. Dodatkowo mamy wtedy nieco więcej czasu i możliwości, aby jak najlepiej pomóc Klientowi i stworzyć rozwiązanie, które będzie czekać, aż będzie on gotowy na zmianę wyglądu. Nie jest optymalną sytuacja wybierania peruki onkologicznej, kiedy jest ona potrzebna natychmiast tego samego dnia. Naszym standardem jest działanie na przestrzeni tygodnia, aby sprawnie pomóc jednocześnie oferując bardzo szeroki i komfortowy wybór rozwiązań, które Klient mierzy i przy odpowiednim świetle ocenia jako mniej lub bardziej dopasowane. Dobrane w ten sposób peruki onkologiczne dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa, co z pewnością wpłynie pozytywnie i na samopoczucie, i na podejście do leczenia.

Jak wygląda proces wyboru peruk medycznych? Pacjenci zwracają przede wszystkim uwagę na wygląd fryzury. To nic dziwnego, ponieważ chcą, aby prezentowała się jak najbardziej naturalnie. Jednak naszym priorytetem jest również komfort jej noszenia – skóra w trakcie leczenia onkologicznego jest bardzo delikatna, podrażniona i czuła na czynniki zewnętrzne. Właśnie dlatego idealne peruki po chemioterapii to takie, które są stabilne, wygodne i oddychające. To wszystko zależy od bazy, która powinna dobrze współpracować z głową pacjenta.

A jakie peruki medyczne po chemioterapii polecamy w Hair Majesty? Najczęściej rekomendujemy te naturalne, wykonane z włosa dostępnego od ręki i koloryzowanego, który pozwala na odwzorowanie fryzur dorosłych kobiet (np. jasne blondy z ostostem) Z kolei w przypadku kobiet, które wolą krótsze fryzury, doradzamy także peruki syntetyczne, które sprawdzają się znakomicie w takich właśnie długościach. Oczywiście, należy również pamiętać, że prędzej czy później konieczne jest obcięcie włosów własnych. Zdajemy sobie sprawę, że jest to szczególnie trudny moment, pełen smutku i żalu. Właśnie dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy – w Hair Majesty zapewnimy profesjonalne warunki i empatyczne środowisko, aby pomóc Ci przejść przez tę trudną chwilę.

Jak wspomnieliśmy wcześniej – peruki onkologiczne po chemioterapii i radioterapii są zazwyczaj noszone przez około 6-12 miesięcy, w zależności od długości leczenia. Po około 30 dniach od jego zakończenia zaczynają odrastać już Twoje włosy, a po upływie kolejnych 3 miesięcy możesz zacząć już stylizować krótszą fryzurę u fryzjera. Jeśli nie czujesz się w niej dobrze – nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować noszenie peruki po chemioterapii, na przykład do momentu, aż włosy odrosną do linii żuchwy. Co ciekawe, kobiety o wiele chętniej decydują się na zdjęcie peruki latem. Jeśli Klientka po leczeniu chciałaby cieszyć się dłuższymi włosami bez peruki, mamy na to sposób – systemy częściowe bądź toppery. Przeczytaj więcej tutaj.

Kiedy zdecydować się na perukę medyczną w trakcie leczenia onkologicznego?

Jak wspomnieliśmy powyżej, najlepszym momentem na zakup peruk medycznych jest sam początek leczenia onkologicznego. Powód jest prosty – nawet jeśli Twoje włosy zaczną wypadać później, to będziesz mieć komfort psychiczny, że czeka na Ciebie gotowe rozwiązanie i pomoc w ukryciu skutków ubocznych chemioterapii i radioterapii. Nie warto odkładać decyzji na później, ponieważ nie można jednoznacznie określić momentu, w którym pasma zaczynają wypadać z większą intensywnością. Działając odpowiednio wcześniej, unikniesz stresu związanego z nieoczekiwaną zmianą.

Peruki medyczne dla ofiar poparzeń i nie tylko

W Hair Majesty Studio możesz również zakupić medyczne peruki przeznaczone dla ofiar poparzeń i wypadków oraz osób, które w wyniku uszkodzeń mechanicznych mają trwały ubytek części włosów. Już teraz mamy dobrą wiadomość – istnieje bardzo mało rodzajów wspomnianych ubytków, których nie da się zamaskować, a mając w swoim zespole naszych specjalistów, możesz mieć pewność, że wspólnie znajdziemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

W takich sytuacjach bardzo często potrzebne są medyczne systemy integracyjne, które możemy porównać to puzzla w kształcie ubytku włosów. Jak to działa? Najpierw wykonujemy odlew głowy, na którego podstawie tworzymy “perukę” idealnie dopasowaną do ubytku. Oprócz indywidualnych rozwiązań z odlewem możemy zaproponować również modele gotowe, modyfikowane przez specjalistów, aby w pełni zakryły problematyczne miejsce, jednocześnie zapewniając maksymalny komfort codziennego noszenia. Pamiętaj, że w przypadku peruk medycznych dla ofiar poparzeń i uszkodzeń mechanicznych, podobnie jak u pacjentów i pacjentek onkologicznych, możesz skorzystać z dofinansowania. Poniżej opowiadamy o tym, jak działa refundacja NFZ.

Dofinansowanie peruki po chemioterapii

Medyczne peruki podlegają refundacji przez NFZ, co pozwoli chociaż na częściowe odciążenie finansowe chorego. Zajęliśmy się tym tematem w jednym z ostatnio publikowanych artykułów na blogu. Bez względu na to, jaki model peruki wybierzesz, wysokość świadczenia wynosi 250 zł. Jeśli przysługuje Ci coroczna pomoc w ramach NFZ, w naszym studio udzielimy Ci rabatu tej wysokości! Wedle procedur, aby móc skorzystać z refundacji, konieczne jest wypełnienie wniosku, z kolei zlecenie na peruki po chemioterapii czy z uwagi na trwałą utratę włosów, musi zostać wystawione przez specjalistę określonego działu medycyny. Lista obejmuje:

 • onkologię kliniczną,
 • ginekologię onkologiczną,
 • radioterapię onkologiczną,
 • chirurgię onkologiczną,
 • chirurgię dziecięcą,
 • onkologię i hematologię dziecięcą,
 • hematologię,
 • chirurgię ogólną,
 • wenerologię,
 • dermatologię.

Warto pamiętać, że oprócz refundacji w ramach NFZ możesz również skorzystać z dofinansowania PFRON. W tym celu konieczny jest dokument potwierdzający niepełnosprawność. Dodatkowo pacjent, który chce uzyskać wsparcie, musi spełniać także kryterium dochodowe – 65% przeciętnego wynagrodzenia w przypadku osób samotnych i 50% we wspólnym gospodarstwie domowym.

Jeśli masz wątpliwości, czy interesujące Cię rozwiązanie jest refundowane przez NFZ lub masz jakiekolwiek pytania – zachęcamy do kontaktu. Nasz zespół z chęcią na nie odpowie i pomoże Ci w uzyskaniu refundacji.

Dlaczego warto kupić perukę onkologiczną w Hair Majesty?

W Hair Majesty jesteśmy specjalistami w zakresie doboru peruk onkologicznych przeznaczonych dla pacjentów, którzy chcą jak najmniej dotkliwie odczuć utratę włosów spowodowaną leczeniem. Korzystając z naszych usług, możesz liczyć na empatię, rzetelne porady i dbałość o każdy szczegół. Podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego modelu, aby zapewnił Ci on maksymalny komfort noszenia i wygodę podczas rekonwalescencji. W naszym studiu czeka na Ciebie szeroka gama rozwiązań, a jeśli potrzebujesz czegoś szczególnego – zamówimy to w ciągu kilku dni. Dzięki temu peruka medyczna w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom zarówno w zakresie wyglądu, jak i możliwości finansowych. Jeśli jesteś dopiero przed pierwszym cyklem leczenia, chętnie pomożemy Ci w przygotowaniu się krok po kroku do procesu utraty włosów, aby sprawić, że będzie on jak najmniej dotkliwy emocjonalnie. Zadbamy również o Twoje bezpieczeństwo – każda peruka onkologiczna uzyskała odpowiedni certyfikat, ma atesty medyczne i spełnia rygorystyczne wymagania UE w zakresie jakości materiałów, włosów i wykonania.

Gwarantujemy profesjonalne podejście i szybką realizację zamówienia. Dzięki temu odbiór dopasowanego do Twoich potrzeb modelu będzie możliwy najdalej w ciągu kilku dni. Co więcej, cena peruk po chemioterapii wykonanych z włosów naturalnych obejmuje atrakcyjny rabat, który wynosi aż 250 zł! Skorzystanie ze zniżki nie wymaga żadnych formalności, a jedynie prostego zaświadczenia od Twojego lekarza.

Zachęcamy do zakupu profesjonalnego, bezpiecznego i tworzonego z myślą o Twoich potrzebach rozwiązania, jakim są peruki medyczne! Warszawa, Poznań, Gdańsk, Kraków – z naszych usług korzystają Klienci z całej Polski. Zapraszamy!

Sprawdź również naszą ofertę m.in. na peruki naturalne, przedłużanie i uzupełnianie włosów. Prowadzimy również skup włosów.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Facebook
Facebook