PERUKI MEDYCZNE

ODPOWIEDŹ NA SZCZEGÓLNE POTRZEBY PACJENTÓW

Pacjenci onkologiczni w trakcie chemioterapii lub radioterapii często tracą swoje naturalne włosy. Szczególnie wśród kobiet, gwałtowna zmiana wizerunku nierzadko bywa bardzo trudnym do zaakceptowania elementem leczenia. Zmaganie się z nowotworem to wielkie wyzwanie psychiczne, dlatego w naszym studio oferujemy uzupełnienia włosów, które pozwalają w bardzo dyskretny sposób przejść metamorfozę, a czas leczenia spędzić w pełni komfortowej peruce – dopasowanej pod względem fryzury i rozmiaru. Wszystko po to, aby pacjent mógł skupić się na sprawach najistotniejszych – pomyślnym przejściu przez leczenie onkologiczne. W Hair Majesty Studio przygotowaliśmy peruki medyczne, które pomogą w odzyskaniu pewności siebie i będą do złudzenia imitować włosy przed rozpoczęciem terapii. Nasi Klienci mogą liczyć na kompleksowe i profesjonalne doradztwo, empatię i wsparcie w przeprowadzeniu przez trudny proces wypadania włosów. Możemy również pomóc w skróceniu fryzury do komfortowego poziomu. Jeśli masz jakieś pytanie związane z perukami dla osób chorych na raka, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, a także do naszego przeczytania naszego wpisu na ten temat na blogu.

Peruka medyczna – model stworzony z myślą o pacjentach onkologicznych

Peruki medyczne to wyjątkowe rozwiązania, które oprócz zastąpienia prawdziwych włosów chronią chorych przed wykluczeniem społecznym oraz mogą okazać się doskonałym sposobem na poprawę samopoczucia i zdrowia psychicznego w trakcie walki z rakiem. Co więcej, muszą one spełniać określone normy jakości i być odpowiednio zaprojektowane, aby zagwarantować między innymi swobodny przepływ powietrza skórze głowy. Najwyższej klasy peruki po chemioterapii i radioterapii onkologicznej są bardzo delikatne, nie powodują podrażnień, a do tego zapewniają stały i całkowicie bezproblemowy dostęp do skóry głowy podczas aktywnego leczenia.

Najważniejszym elementem jakościowej peruki dla chorych na raka, jest jej czepek. To właśnie on ma bezpośrednią styczność ze skórą głowy i odrastającymi włosami. Dostępne w naszym studio modele peruk skierowanych do pacjentów onkologicznych są zawsze wykonane z elastycznej, przyjemnej w dotyku i niepowodującą podrażnień siateczki, która jest dodatkowo niezwykle delikatna i przewiewna. Dzięki starannemu wykonaniu i dbałości o każdy, nawet najmniejszy szczegół peruki damskie po chemioterapii zapewniają wygodę noszenia i są w 100% bezpieczne dla skóry Twojej głowy, co jednocześnie skraca czas odrostu Twoich naturalnych włosów. W Hair Majesty Studio możesz zdecydować się zarówno na model syntetyczny, jak i naturalny. To, którą perukę wybierzesz, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i dostępnego budżetu. U nas masz możliwość wyboru spośród wielu rozwiązań – nie tylko na całą głowę, ale także jej część. Wystarczy, że odwiedzisz nas w Warszawie, aby skorzystać z profesjonalnego wsparcia, przymierzyć wymarzone modele i wybrać ten idealny.

Komu są dedykowane peruki medyczne?

Peruka medyczna to rozwiązanie dedykowane wszystkim osobom, które w wyniku choroby straciły swoje naturalne włosy. Mowa przede wszystkim o pacjentach onkologicznych, którzy zauważają znaczne przerzedzenie naturalnej fryzury już nawet pod koniec drugiego tygodnia leczenia. Właśnie dlatego warto rozważyć zakup peruki niedługo po poznaniu diagnozy i rozpisaniu schematu terapii. W ten sposób możesz poprawić swoje samopoczucie i zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrana peruka onkologiczna jest ważna nie tylko w trakcie przyjmowania chemioterapii i radioterapii, ale także podczas okresu rekonwalescencji. Więcej informacji dotyczących wypadania włosów na skutek leczenia spowodowanego chemią znajdziesz tutaj.

Dostępne w tej kategorii peruki są przeznaczone nie tylko dla pacjentów onkologicznych. Choć to właśnie oni najczęściej decydują się na ich zakup, to proponowane modele sprawdzą się również u osób, które borykają się z różnymi schorzeniami dermatologicznymi skóry głowy, prowadzącymi do nadmiernego przerzedzenia i wypadania włosów lub uszkodzenia ich ogólnej struktury. Mowa w szczególności o łysieniu plackowatym i łuszczycy czy predyspozycjach genetycznych związanych z bardzo osłabionymi włosami.

Dofinansowanie peruki po chemioterapii

Medyczne peruki podlegają refundacji przez NFZ, co pozwoli chociaż na częściowe odciążenie finansowe chorego. Zajęliśmy się tym tematem w jednym z ostatnio publikowanych artykułów na blogu. Bez względu na to, jaki model peruki wybierzesz, wysokość świadczenia wynosi 250 zł. Jeśli przysługuje Ci coroczna pomoc w ramach NFZ, w naszym studio udzielimy Ci rabatu tej wysokości! Wedle procedur, aby móc skorzystać z refundacji, konieczne jest wypełnienie wniosku, z kolei zlecenie na peruki po chemioterapii czy z uwagi na trwałą utratę włosów, musi zostać wystawione przez specjalistę określonego działu medycyny. Lista obejmuje:

  • onkologię kliniczną,
  • ginekologię onkologiczną,
  • radioterapię onkologiczną,
  • chirurgię onkologiczną,
  • chirurgię dziecięcą,
  • onkologię i hematologię dziecięcą,
  • hematologię,
  • chirurgię ogólną,
  • wenerologię,
  • dermatologię.

Warto pamiętać, że oprócz refundacji w ramach NFZ możesz również skorzystać z dofinansowania PFRON. W tym celu konieczny jest dokument potwierdzający niepełnosprawność. Dodatkowo pacjent, który chce uzyskać wsparcie, musi spełniać także kryterium dochodowe – 65% przeciętnego wynagrodzenia w przypadku osób samotnych i 50% we wspólnym gospodarstwie domowym.

Dlaczego warto kupić perukę onkologiczną w Hair Majesty?

W Hair Majesty jesteśmy specjalistami w zakresie doboru peruk onkologicznych przeznaczonych dla pacjentów, którzy chcą jak najmniej dotkliwie odczuć utratę włosów spowodowaną leczeniem. Korzystając z naszych usług, możesz liczyć na empatię, rzetelne porady i dbałość o każdy szczegół. Podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego modelu, aby zapewnił Ci on maksymalny komfort noszenia i wygodę podczas rekonwalescencji. W naszym studiu czeka na Ciebie szeroka gama rozwiązań, a jeśli potrzebujesz czegoś szczególnego – zamówimy to w ciągu kilku dni. Dzięki temu peruka medyczna w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom zarówno w zakresie wyglądu, jak i możliwości finansowych. Jeśli jesteś dopiero przed pierwszym cyklem leczenia, chętnie pomożemy Ci w przygotowaniu się krok po kroku do procesu utraty włosów, aby sprawić, że będzie on jak najmniej dotkliwy emocjonalnie. Zadbamy również o Twoje bezpieczeństwo – każda peruka onkologiczna uzyskała odpowiedni certyfikat i spełnia rygorystyczne wymagania UE w zakresie jakości materiałów, włosów i wykonania.

Gwarantujemy szybką realizację zamówienia. Dzięki temu odbiór dopasowanego do Twoich potrzeb modelu będzie możliwy najdalej w ciągu kilku dni. Co więcej, cena peruk po chemioterapii wykonanych z włosów naturalnych obejmuje atrakcyjny rabat, który wynosi aż 250 zł! Skorzystanie ze zniżki nie wymaga żadnych formalności, a jedynie prostego zaświadczenia od Twojego lekarza.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Facebook
Facebook