Historia Sylwi, która pokonała łysienie plackowate

INSPIRUJĄCE OSOBY I ICH HISTORIE:

Poznajcie Sylwię, twórczynię portalu lysienieplackowate24.pl, z którym współpracuje nasze studio.

“Od najmłodszych lat miałam ładne, długie i gęste włosy. Nie sądziłam, że to możiwe, aby je stracić, a jednak tak się stało. Kilka dobrych lat temu zchorowałam na łysienie plackowate, w wyniku którego straciłam ponad połowę włosów. Dzięki przepaską i odpowiedniemu upinaniu włosów udawało mi się zakryć łysinę. Dopiero po ponad roku silnych starań o odzyskanie czupryny, mogłam na nowo rozpuścićwłosy, bo meszek, który pokrył łyse placki był wystarczająco gęsty.

Był to piękny dzień, z radości uśmiechałam się sama do siebie idąc ulicą.

Doświadczenie to uświadomiło mi jak ważne jest zdrowie, a także samopoczucie fizyczne i psychiczne. Włosy to bardzo ważny atrybut kobiecości, który ma ogromy wpływ na wygląd zewnętrzny. Dla mnie istotna jest taka pielęgnacja włosów, która sprawi, że będą one zdrowe i witalne przez całe moje życie. Wlaśnie dlatego na co dzień odchodzę od ich modelowania i stosowania środków kosmetycznych, cieszę się ich naturalnym wyglądem, cieszę się, że są.

Z drugiej strony przygoda z łysieniem plackowatym cały czas trwa, nabrałam bowiem wyższej wrażliwości na problem utraty włosów u dzieci (w wyniku właśnie łysienia plackowatego czy chorób nowotworowych). Postanowiłam dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem, a odzyskane włosy przekazać potrzebującym, którym pozwolą one na utkanie peruki. Warto się dzielić.”

Masz pytanie o łysienie plackowate? Chcesz poznać inne osoby z tą przypadłością? Wstąp do naszej grupy na Facebook’u (tylko członkowie znają tożsamość innych jej członków). Wystarczy kliknąć ALOPECJANIE społecność osób dotkniętych łysieniem plackowatym
A może myślisz o oddaniu włosów na perukę lub tak jak Sylwia masz ochotę podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami na temat włosów zarówno w wymiarze praktycznym jak i emocjonalnym? Napisz do nas! Czekamy na Twoją historię!

Historia Sylwi, która pokonała łysienie plackowate
Facebook
Facebook