Jakie kosmetyki wykorzystywać w domu w walce z łysieniem?

Domowe sposoby na wzmocnienie włosów

Łysienie to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jego przyczyn może być wiele – dieta, stres, uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne czy nawet nieodpowiednia pielęgnacja. Z reguły jest to połączenie tych czynników. Przygotowaliśmy dla Ciebie informacje na temat najpowszechniejszych rodzajów łysienia oraz domowych sposobów, które mogą Ci pomóc w radzeniu sobie z utratą włosów. Wśród nich znalazły się między innymi kosmetyki na łysienie. Jeśli i Ty zmagasz się z tym problemem, to nasz poradnik z pewnością okaże się pomocny.

Jakie kosmetyki wykorzystywać w domu w walce z łysieniem?

Najpowszechniejsze rodzaje łysienia

Zanim opowiemy Ci o kosmetykach dermatologicznych i trychologicznych, które pomogą Ci w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, warto najpierw przyjrzeć się najpopularniejszym rodzajom łysienia. Zaliczamy do nich:

  • Łysienie androgenowe – jest najczęściej występującym rodzajem łysienia, które dotyka i mężczyzn, i kobiety. Zazwyczaj objawia się zakolami na skroniach u panów, a u pań stopniowym cofaniem się linii włosów. Schematów utraty włosów jest jednak wiele. Warto pamiętać, że bardzo często tego typu problemy są związane z uwarunkowaniami genetycznymi.
  • Łysienie plackowate – jak sama nazwa wskazuje, powoduje powstawanie tzw. placków na głowie, które wraz z upływem czasu mogą łączyć się tworząc duże rozlane skupiska bez owłosienia. To choroba autoimmunologiczna, która dotyczy nawet 2% społeczeństwa i prowadzi do wystąpienia stanu zapalnego powodującego niszczenie mieszków włosowych. Czasami jest ona również związana z nadmiernym stresem. Łysienie plackowate występuje najczęściej u młodszych osób, w tym również u dzieci.
  • Łysienie okresowe – problem, który trwa tylko przez chwilę i nie zostaje na całe życie. Najczęściej jest ono związane z czynnikami zewnętrznymi, np. porą roku, lub wewnętrznymi, takimi jak stres, nieodpowiednia dieta, a nawet ciąża.
  • Łysienie anagenowe – przyczyną jest łamliwość włosów już w fazie wzrostowej, które przez nadmierną kruchość i cienkość po prostu wypadają. W niektórych sytuacjach utrata włosów może być dość spora i odbijać się negatywnie na samopoczuciu. Do głównych przyczyn łysienia anagenowego zaliczamy przebytą chemio- i radioterapię oraz zatrucie.

Czy można zapobiegać łysieniu?

Z pewnością zastanawiasz się, czy można zapobiegać łysieniu. W niektórych przypadkach możliwe jest wyłącznie spowolnienie i opóźnienie procesu utraty włosów, podczas gdy w innych istnieje możliwość całkowitego wyeliminowania problemu. Sekretem jest skonsultowanie się ze specjalistą zajmującym się włosami- lekarzem dermatologiem o profilu trychologicznym, a potem zastosowanie się do zaleconych protokołów medycznych i wreszcie odpowiednia pielęgnacja będąca najlepszą metodą prewencyjną na przyszłość. Oczywiście warto zadbać o właściwą stylizację fryzury (zaniechanie częstej koloryzacji), unikanie ściągania ich zbyt ciasną gumką, a nawet prowadzenie zmian w żywieniu i stylu życia, na przykład poprzez ograniczenie stresu. Jeśli zauważysz już problem, to najlepszym wyborem będą profesjonalne kosmetyki dermatologiczne i trychologiczne, o których opowiadamy więcej poniżej.

Kosmetyki na łysienie, które wspomagają walkę z wypadaniem włosów

Znakomitym wyborem będą kosmoceutyki, czyli specjalne preparaty o właściwościach leczniczych, które znajdziesz w aptece. To kosmetyki stworzone w reżimie produkcji leków. Najczęściej ich celem jest nie tylko zahamowanie utraty włosów, ale także pobudzenie ich odrostu. W przypadku kosmetyków na łysienie masz do wyboru np. kuracje wcierkowe, które należy wmasowywać regularnie w skórę głowy. Możesz również zdecydować się na specjalne szampony i odżywki, które sprawdzą się doskonale jako podstawa codziennej pielęgnacji fryzury, i to zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. W składach kosmetyków na łysienie znajdziesz substancje aktywne o potwierdzonym działaniu, na przykład komórki macierzyste czy wyciągi roślinne.

Pamiętaj, aby zawsze przed użyciem kosmetyku trychologicznego lub dermatologicznego zapoznać się z zaleceniami producenta, które znajdziesz na opakowaniu. Możesz również poprosić o pomoc farmaceutę lub lekarza. Dobrym pomysłem jest także sięgnięcie po preparaty, który skuteczność jest potwierdzona badaniami laboratoryjnymi. Właśnie takie kosmetyki znajdziesz w ofercie naszego studia.

O czym warto pamiętać w trakcie stosowania kosmetyków dermatologicznych i trychologicznych?

Jeśli zdecydujesz się na stosowanie kosmetyków na łysienie, to pamiętaj, że w ogromnej większości przypadków nie zauważysz natychmiastowej poprawy. Nie ma się czym martwić! To całkowicie normalne, że w czasie terapii włosy najczęściej zaczynają mocniej wypadać – później jednak odrastają zdrowsze i silniejsze. Warto przeczekać ten okres, ponieważ efekty mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Jeżeli dotyczy Cię problem łysienia o charakterze nieodwracalnym, a niestety sporo przypadków takich właśnie jest, i utrata włosów stanowi dla Ciebie problem emocjonalny, to z powodzeniem możesz zdecydować się na skorzystanie z dyskretnych uzupełnień włosów, które oferujemy w naszym studio. Pomogą one naturalnej fryzurze “odpocząć” ,jednocześnie poprawiając natychmiast Twój wygląd zewnętrzny. . Są to na przykład treski, systemy włosów (również typu CNC) i inne metody niechirurgicznego uzupełniania włosów. Zapraszamy serdecznie do kontaktu, abyśmy mogli doradzić i Tobie.

Jakie kosmetyki wykorzystywać w domu w walce z łysieniem?
Facebook
Facebook