Czy włosy syntetyczne można myć?

CZYSZCZENIE PERUKI Z WŁÓKNA SYNTETYCZNEGO

Peruki syntetyczne są coraz częściej wybierane nie tylko jako produkty medyczne, ale również akcesoria modowe. Za ich wyborem przemawia stosunkowo niska cena oraz możliwość wyboru z tysięcy gotowym modeli w atrakcyjnych kolorach.

Decydując się na użytkowanie peruki syntetycznej, niezależnie czy ze względów medycznych czy modowych, warto wiedzieć, jak prawidłowo dbać o włosy i perukę, aby zapewnić komfort jej noszenia i estetyczny wygląd na dłużej. Jednym z ważnych aspektów pielęgnacji włosów syntetycznych jest ich mycie.

Czy wlosy syntetyczne mozna myc?

Czy perukę syntetyczną można myć? Jak robić to prawidłowo?

Dla wielu osób oczywistym jest, że peruki naturalne wymagają regularnego mycia, zwłaszcza że do ich stylizacji wykorzystujemy różnego rodzaju preparaty. Regularne mycie peruk syntetycznych wciąż wzbudza pewne wątpliwości. Tymczasem, w celu zapewnienia pięknego wyglądu i higieny peruki jej mycie jest nie tylko wskazane, ale i konieczne. W zależności od stylu życia, częstotliwości użytkowania peruki oraz czynności wykonywanych w ciągu dnia włosy syntetyczne mogą wymagać mycia z większą lub mniejszą częstotliwością. Średnio zaleca się mycie peruk syntetycznych raz na 2 miesiące.

Jak prawidłowo myć perukę syntetyczną? To kolejna ważna kwestia, od której zależy prezencja peruki oraz jej trwałość. Włosy syntetyczne wymagają szczególnej pielęgnacji, a co za tym idzie zastosowania dedykowanych kosmetyków – szamponów i balsamów. Produkty te pozwalają na utrzymanie optymalnego nawilżenia pasm, w konsekwencji przeciwdziałając puszeniu się włosów oraz ich elektryzowaniu. Dobór odpowiednich środków do mycia peruki to jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest to, żeby peruki nie suszyć. Włosy należy pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Mokrych włosów syntetycznych nie powinniśmy również czesać. Perukę możemy przeczesać rano, kiedy pasma wyschną.

 

O czym jeszcze pamiętać podczas pielęgnacji włosów syntetycznych?

Pielęgnacja peruk syntetycznych jest bardzo prosta i niewymagająca. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach i być konsekwentnym w działaniu. Pielęgnując perukę należy:

  • pamiętać o zdjęciu wszystkich spinek i gumek na noc (w przeciwnym razie włosy mogą się odkształcić, co sprawi, że peruka będzie wyglądała nienaturalnie),
  • zachować szczególną ostrożność podczas zdejmowania akcesoriów do włosów, tak aby nie doprowadzić do ich wyrwania czy elektryzowania się,
  • unikać ekspozycji włosa na bezpośrednie działanie gorąca i bardzo ciepłego powietrza (włosów syntetycznych nie należy suszyć, ani modelować przy pomocy lokówek czy prostownicy),
  • pamiętać o odpowiednim przechowywaniu peruki.

Peruki syntetyczne, podobnie jak naturalne, poleca się przechowywać na dedykowanych stojakach lub główkach. To zapobiega odkształceniom, a co za tym idzie pozwala na komfortowe użytkowanie peruki przez długi czas. W tym miejscu na uwagę zasługuje jeszcze jeden szczegół, peruki – niezależnie od tego czy są naturalne czy syntetyczne – nie są przeznaczone do spania. Spanie w peruce przyczynia się do jej szybszej degradacji. Peruka odkształca się, włosy się plączą. Jeśli zależy Ci na długotrwałym użytkowaniu swojej peruki, zawsze zdejmuj ją na noc.

Czy włosy syntetyczne można myć?
Facebook
Facebook