Sposób na łysienie androgenowe u kobiet

doczepianie włosów

Sposób na łysienie androgenowe u kobiet

Łysienie typu żeńskiego, czyli łysienie androgenowe u kobiet stanowi wynik zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu, w efekcie czego obserwujemy utratę włosów na szczycie głowy, rozszerzającą się koliście do przodu i na potylicę. Szacuje się, że łysienie androgenowe dotyka w różnym stopniu i natężeniu około 50% kobiet po 50-55 roku życia.

Utrata włosów to dla kobiet duży problem, na podłożu którego rozwijać się mogą problemy z samoakceptacją. Dlatego też panie, które dotyka łysienie androgenowe coraz częściej sięgają po profesjonalną pomoc. Jednym z rozwiązań, które skutecznie maskują problem jest uzupełnianie i zagęszczanie włosów na szczycie głowy, potocznie można powiedzieć – doczepianie włosów. Takie doczepiane włosy fachowo nazywamy topperami, treskami, tupetami i systemami włosów. Nie są to peruki zasłaniające całą powierzchnię głowy, a jedynie częściowe rozwiązania maskujące najbardziej problematyczne obszary.

Topper zagęszczający rzadkie włosy

Przerzedzanie się włosów w początkowym stadium choroby można maskować przy pomocy zmiany fryzury lub zasypek, które wizualnie zagęszczają włosy u nasady. Z czasem rozwiązania te okazują się jednak niewystarczające. Ponadto są niekomfortowe, a ich stosowanie wpływa na ograniczenie naturalnej aktywności osoby, która z nich korzysta. Dotyczy to w szczególności aktywności sportowej.
W przypadku łysienia androgenowego u kobiet polecamy toppery. Mianem topperów określamy doczepiane włosy, które widocznie zagęszczają naturalne włosy na koronie głowy, jednocześnie umożliwiając integrację włosów dodanych z włosami własnymi klientki. W ten sposób możemy tworzyć wiele fryzur – do krótkich i nastroszonych, aż po długie i jedwabiste.

Co oferujemy?

Systemy zagęszczające włosy naturalne powszechnie kojarzą się z trwałym doczepianiem włosów naturalnych lub syntetycznych do włosów własnych. Na nieco innej zasadzie działają toppery, które oferujemy. Najczęściej są mocowane na spinki, co umożliwia ich łatwe zakładanie i zdejmowanie. W bardziej zaawansowanych przypadkach łysienia androgenowego polecamy toppery mocowane na specjalistyczne taśmy medyczne. Obie metody zapewniają stabilność mocowania, a co za tym idzie wysoki komfort noszenia takiego systemu w ciągu dnia.

Na co zwrócić uwagę decydując się na doczepianie włosów?

Wybór topperów jest bardzo szeroki i zróżnicowany. W celu uzyskania jak bardziej naturalnego efektu uzupełnienia włosów należy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór struktury i kolorystyki włosów – włosy doczepiane powinny być w jak największym stopniu zbliżone do włosów własnych. Ważna jest również baza toppera. Powinna być oddychająca i zapewniać komfort noszenia niezależnie od warunków atmosferycznych czy podejmowanych aktywności. Najważniejsze jednak, aby baza i sposób mocowania były dopasowane do ubytku włosów- dzięki temu będą bezpieczne i dyskretne.

Ile kosztują toppery?

Toppery są wykonywane zarówno z włosów naturalnych, jak i syntetycznych. Ceny wyrobów gotowych z włosów syntetycznych zaczynają się od 2500 złotych, tych w włosa naturalnego od 6000 zł. Wyroby projektowane i wykonywane na indywidualne zamówienie od 10 000 złotych w górę – wtedy wykorzystujemy włosy, które sami Państwo wskazujecie, czyli słowiańskie dziewicze! Zapraszamy serdecznie na konsultację – pokażemy jak szerokie są możliwości i dobierzemy rozwiązanie dopasowane do Waszych potrzeb, również tych finansowych.

Sprawdź naszą ofertę na peruki naturalne oraz peruki syntetyczne. Prowadzimy również skup włosów.

Sposób na łysienie androgenowe u kobiet
Facebook
Facebook