Jak dbać o perukę syntetyczną?

Instrukcja użytkowania peruk syntetycznych

Peruka syntetyczna wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która ma bezpośredni wpływ na jej żywotność i estetyczny wygląd. Stosowanie się do zaleceń producenta zawsze przynosi najlepsze efekty, dlatego już dziś poznaj najważniejsze zasady i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o perukę syntetyczną, aby jak najdłużej cieszyć się jej urokiem. Warto wiedzieć, że sztuczne modele różnią się kilkoma cechami od peruk naturalnych, dlatego też ich pielęgnacja jest zupełnie inna. Sprawdź, w jaki sposób prawidłowo czesać, myć i układać włosy w peruce syntetycznej.

Najważniejsze zalety peruk syntetycznych

Peruki syntetyczne mają wiele zalet, niektórzy Klienci cenią je za łatwość stylizacji i dostępność w rozmaitych kształtach i kolorach. Co bardzo ważne, peruki syntetyczne to ekonomiczna alternatywa dla włosa naturalnego. Włókno nieorganiczne jest stosunkowo nie drogie – więc cena peruk syntetycznych jest znacznie niższa niż w przypadku modeli wykonanych z naturalnych włosów. Dodatkowo charakteryzują się nieskomplikowaną pielęgnacją, są szczególnie polecane osobom, które nie chcą poświęcać peruce sporo czasu. Raz ułożona w fabryce fryzura zostaje taka sama przez cały okres użytkowania. Ponadto warto również podkreślić, że w przypadku wysokiej jakości peruk syntetycznych można cieszyć się bardzo naturalnie wyglądającym efektem końcowym, szczególnie przy wyborze krótkiej fryzury. Na rynku istnieje szeroki wybór modeli w różnych kolorach i długościach, dzięki czemu z pewnością każda osoba znajdzie idealną propozycję dla siebie.

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja peruki syntetycznej?

Zgodna z zaleceniami pielęgnacja peruk syntetycznych jest bardzo istotna. Należy zachować ostrożność podczas codziennej pielęgnacji, również w trakcie czesania. Akcesoria jako szczotki czy grzebienie powinny charakteryzować się szerokim rozstawem zębów, bez ostrych zakończeń, najlepiej z plastikowymi końcówkami. Ponadto dla optymalnego efektu muszą wykazywać właściwości antyelektrostatyczne. Odświeżenie peruki syntetycznej powinno odbywać się średnio j raz na dwa miesiące , pamiętając o tym, że mokrych włosów nie wolno czesać. Ponadto warto raz na kilka myć skorzystać z pomocy naszego studia w zregenerowaniu włókien Twoich “alternatywnych” włosów.

Podczas samodzielnego odświeżania peruki syntetycznej, należy w pierwszej kolejności dokładnie rozczesać włosy a potem zamoczyć je w letniej wodzie (w temperaturze 25 do 30 stopni). Najlepiej zrobić to w misce wypełnionej wodą z dodatkiem specjalnego szamponu przeznaczonego do sztucznych modeli (w proporcji na 1 litr letniej wody – 1 łyżka stołowa szamponu). Następnie zaleca się delikatnie rękoma myć perukę, bez szorowania i pocierania. Kolejnym krokiem jest dokładne spłukanie kosmetyku myjącego za pomocą letniej, czystej wody. Po umyciu należy zastosować odżywkę lub balsam dedykowane do peruk syntetycznych, dzięki czemu włosy staną się błyszczące i miękkie w dotyku, a także zabezpieczone przed uszkodzeniami. W tym celu warto postąpić podobnie jak podczas mycia. Do miski z litrem wody wlać 1 łyżkę stołową balsamu lub odżywki do peruk sztucznych i pozostawić perukę bądź uzupełnienie włosów zanurzając je całkowicie na 5 minut. Nie należy spłukiwać preparatów pielęgnujących, gdyż mają one działanie antystatyczne, dlatego też w efekcie pozostawiają włosy zrewitalizowane i zdrowo wyglądające. Finalnym etapem jest suszenie – należy odwiesić perukę syntetyczną na specjalny stojak do samoistnego wyschnięcia, bez używania suszarki.

Na co zwracać uwagę podczas stylizacji peruki syntetycznej

Peruki wykonane ze sztucznych włosów cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem, gdyż wysokiej jakości modele nie plączą się i nie puszą, a także pozwalają w mgnieniu oka na szybką zmianę wizerunku. Jednak warto pamiętać, że dbanie o perukę syntetyczną nie ogranicza się jedynie do odpowiedniej pielęgnacji, równie istotna jest też prawidłowa stylizacja, która pozwoli zachować estetyczną i fryzurę przez długie miesiące. Warto codziennie spryskiwać suche włosy niewielką ilością spray’u podtrzymującego połysk, który jednocześnie będzie chronił je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Modele wykonane z włosów nie formowanych fabrycznie i syntetycznych można stylizować prostownicą o temperaturze do 160 stopni Celsjusza. Pozwala to na brak ograniczeń co do jednej fryzury, gdyż włosy można zarówno delikatnie zakręcić, jak i wyprostować w razie potrzeby. Pamiętaj jednak, że większość peruk syntetycznych bardzo źle reaguje na wysokie temperatury – może się topić. Szczególną ostrożność zalegamy w takich sytuacjach jak gotowanie / pieczenie czy ognisko. Ważnym kosmetykiem, który warto stosować przy układaniu włosów syntetycznych jest specjalny lakier , który podtrzyma pożądany efekt i, a także zapewni naturalny połysk.

Dbanie o peruki i systemy częściowe wykonane z włosów syntetycznych jest proste, nie wymaga wielkiego doświadczenia i zdolności fryzjerskich. Ten rodzaj włókna polecany jest osobom lubiącym proste rozwiązania. Chętnie dopasujemy perukę syntetyczna dla Ciebie w czasie konsultacji w naszym studio, możemy też opowiedzieć jak dbać o już stosowany model, aby najlepiej podkreślić jego urodę. Zapraszamy do zadawania pytań mailowo i telefonicznie.

Jak dbać o perukę syntetyczną?
Facebook
Facebook