Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Dzisiaj chciałabym powiedzieć kilka słów o analizie kolorystycznej na podstawie której w Hair Majestydobieramy odpowiednią barwę włosów do typu urody klientów. Otóż opieramy się na zasadach stosowanych na całym świecie przez największych profesjonalistów. To nic wymyślnego, kilka prostych reguł, ale to właśnie dzięki nim możemy stwierdzić jaki odcień określonego koloru będzie najlepiej uwydatniał atuty urody osoby zwracającej się do nas o pomoc.

Jak taka analiza wygląda w praktyce? W pierwszym kroku sprawdzamy jaki kolor mają oczy i cera, a także ustalamy naturalną barwę włosów klienta. Analiza kolorystyczna nazywana jest czasami też analizą pór roku, bowiem 4 typy urody, które wyróżniamy to: typ wiosenny, letni, jesienny i zimowy. Pani Wiosna i Pani Jesień dobrze wyglądają w tonacjach ciepłych, a Panie Lato i Zima lepiej prezentują się w odcieniach popielatych. Pamiętajmy, że jasne włosy zmiękczają nasze rysy, podczas gdy te ciemne je wyostrzają. Samoświadomość w tym zakresie ma kluczowe znaczenie, bowiem źle dobrana barwa włosów może sprawiać, że wyglądać będziemy na osoby zmęczone, z cieniami pod oczyma.

Pani Wiosna ma skórę o delikatnym, złocistym, brzoskwiniowym odcieniu (może być lekko zaróżowiona), ze skłonnością do piegów, której opalenizna ma kolor brązowy. Ten typ charakteryzują oczy o oprawie ciemniejszej od koloru włosów, o zazwyczaj niebieskiej lub zielonej tęczówce. Pani Wiosna ma jasne włosy, w odcieniu złotego lub ciemnego blondu: od platynowego, przez słomiany, po miodowy. W takiej sytuacji należy postawić na złociste blondy i miedziane rudości, dotrze sprawdzą się ciemniejące blondy (tzw. dziecięce, jasne miedziane, jasne rude ocienie). Kolorystyka pełna złotych refleksów – miodowy, kukurydziany, bursztynowy, jasny złoty brąz – są bardzo pożądane. W zależności od wieku polecamy dla młodszych: ciemny blond, jasny brąz, czerwony z refleksami, a dla starszych: złocisty, miodowy, i bursztynowy. Unikać trzeba natomiast silnych kontrastów między włosami, cerą i oczami, a także zimnych barw, ciemny brąz i czerń.

Pani Lato z reguły ma jasną cerę o mlecznym kolorycie. Z uwagi na lekko niebieskawy odcień, cera wygląda na subtelnie matową i silnie reaguje na warunki atmosferyczne jak mróz czy wiatr, wted może pojawić się rumieniec. Oczy Pani Lato są niebieskie lub szare, ale jej tęczówka bywa też jasnozielona oraz brązowa. Osoby, które jako dzieci miały włosy koloru blond, teraz pewnie mają je w odcieniach popielatych, natomiast tym Paniom, których kolor włosów w dzieństwie był popielaty z czasem zmieił się w brązowy. Najlepiej wyglądać będziesz w popielatych i chłodnych barwach: jasnym, platynowym, perłowym i gołębim blondzie, ciemnym blondzie, jasnym szatynie. Młodszym Paniom o tym typie urody polecamy beżowy blond, migdałowy, jasny, mroźny brąz, a dla starszych bardziej odpowiednie będą: ultrapopielaty, perłowy blond czy jasny szatyn. Nigdy nie fabrbuj włosów na ciepły odcień. Złociste refleksy czy żółtawe rudości są dla Ciebie złym rozwiązaniem!

Pani Jesień ma skórę o odcieniu kości słoniowej, ale może ona też być intensywnie, złocistobeżowa czy brzoskwiniowa. Pewnie masz sporo piegów lub zauważasz je po ekspozycji słonecznej. Wtedy też widzisz zaczerwienienie Twojej skóry. Pani Jesień ma najczęsciej zielone, oliwkowe, stalowoniebieskie oczy, może też zdarzyć się, że jej tęczówka jest jasno lub ciemnobrązowa w odcieniach miodu czy bursztynu. Twoje włosy są rudawe: marchewkowe, ceglaste, kasztanowe czy brązowe. Schlebiają Ci ciepłe kolory: barwy miodu, miedzi i cynamonu. Pasuje Ci farbowanie ton w ton, a wiec takie, które pogłębia Twój naturalny kolor włosów oraz popularne ostatnio ombre. W zależności od wieku rekomendujemy cynober, miedziany i kasztanową czerwień (młodszym Paniom) oraz cynamon, kasztan oraz czekoladę dla dojrzałych Pań o tym typie urody. Źle wyglądać będziesz w blondzie, silnie rozjaśnione włosy będą u Ciebie wyglądać sztucznie. Uważaj na zimne barwy i kontrasty. Rubinowy odcień czerwieni doda Ci lat.

Panią Zimę charakteryzują oczy orzechowe, ciemnobrązowe, ale także zielone lub błękitne. Jej włosy są ciemne; brązowe lub czarne. Ich odcienie mogą wahać się od jasnego do ciemnego brązu, poprzez gorzką czekoladę, po czarne jak heban pukle. Twoja skóra może być zarówno porcelanowa i bardzo wrażliwa na słońce lub też być chłodnej barwy o odcieniu oliwki i opalać się niezwykle szybko bez podrażnień. Do twarzy Ci w zimnych – mroźnych kolorach.

Pamiętaj, że kruczoczarne włosy nie koniecznie będa Ci pasować, silny kontrast dodaje bowiem lat. Postaw na odcienie czerni z połyskiem niebisekości czy mahoniu. U młodszych Pań sprawdzą się rubinowa czerń, gorzka czekolada oraz granatowa czerń. Starszym polecamy: truflowy, średni brąz czy kolor mokka. Wystrzegaj się drastycznych zmian, do Twoich oczu i cery nie pasują żólte blondy, ciepłe czerwienie i rudości.

Analiza kolorystyczna to podstawa w trakcie doboru nie tylko farby do koloryzacji, ale także peruk naturalnych i syntetycznych. W Hair Majesty Studio znamy się na tym, jak nikt inny. Właśnie dlatego zachęcamy Cię do skorzystania z konsultacji, na które możesz się zapisać, wysyłając do nas maila. W trakcie spotkania przeprowadzimy dokładną analizę, dzięki której będziemy w stanie zaproponować idealny kolor włosów do Twojej urody. Zapraszamy!

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?
Facebook
Facebook