Jak ukryć łysienie plackowate?

METODY MASKOWANIA ALOPECJI

W obecnych czasach wiele osób boryka się z problemem łysienia plackowatego tzw. alopecji (od łacińskiego alopecia areata) – chorobą autoimmunologiczną, która objawia się łysiejącymi obszarami początkowo o niewielkiej średnicy, który w finalnym stadium mogą skutkować całkowitą utratą owłosienia Problem ten dotyka nawet 2% społeczeństwa, co czyni go stosunkowo częstym na tle innych schorzeń. Leczenie jest trudne, niepewne i objawowe, dlatego niewielu lekarzy decyduje się na jego wdrożenie. Zaś wielu pacjentów, z uwagi na postępującą utratę włosów, czuje się wykluczonymi społecznie. Wtedy dobrym wyborem okazują się rozwiązania estetyczne mające na celu zamaskowanie obszarów ubytków, a więc systemy włosów częściowe bądź całościowe, wysokiej jakości peruki medyczne czy tzw. toppery, które sprawdzają się szczególnie w początkowych stadiach utraty włosów.

Jak ukryć łysienie plackowate?

Czym jest łysienie plackowate i w jakim stopniu wpływa na nasze życie?

Łysienie plackowate jest źródłem wielu problemów. Choroba szybko się rozwija – sukcesywnie zwiększająca się liczba łysiejących obszarów i zarazem ich wielkość sprawia, że schorzeniu towarzyszy spory stres, kłopoty z samoakceptacją i pewnością siebie. Właśnie dlatego łysienie plackowate jest jedną z tych chorób, które zmieniając wygląd zewnętrzny, wpływają też bardzo znacząco na ludzką psychikę. Z tego powodu na czas leczenia warto zastosować rozwiązania estetyczne, które zakrywają przerzedzone miejsca. Obecnie na rynku istnieje szereg rozwiązań pozwalających dyskretnie zamaskować problem, co ważne są one bardzo bezpieczne i łatwe w pielęgnacji. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że łysienie plackowate przybiera różne formy zróżnicowane pod względem tempa i rozległości wypadania włosów, należy więc dobrać odpowiedni wariant rozwiązania estetycznego do konkretnego przypadku.

Niechirurgiczne uzupełnianie włosów – odpowiedź na problem łysienia

W firmie Hair Majesty Studio doskonale wiemy, jak ważne są włosy i jak duży wpływ mają na codzienne życie wszystkich ludzi. Właśnie dlatego codziennie tworzymy różnorodne rozwiązania estetyczne dedykowane między innymi osobom dotkniętym przez łysienie plackowate. W naszej ofercie znajdziesz systemy częściowe, tresk i toppery. Pozwalają one ukryć pojedynczych obszary objętych zapaleniem i dobiera się je na podstawie wielkości ubytku oraz oczekiwań względem objętości, koloru czy przewiewności nowej fryzury. Takie rozwiązanie pozwala na ukrywanie pojedynczych ognisk, bez konieczności zasłaniania czy golenia całej głowy. Dochodzi do integracji włosów własnych Klienta z tymi dodatkowymi. Więcej informacji o systemach włosów znajdziesz tutaj.

Kiedy zaawansowanie utraty włosów jest wyższe, oferujemy naszym Klientom oferujemy całościowe systemy włosów i peruki. Te metody zasłaniają wszystkie obecne i przyszłe ogniska, bez względu na ich rozmieszczenie i wielkość. Mogą one być tworzone na miarę, czyli na indywidualne zamówienie danego Klienta. Da się też dopasować rozwiązania już istniejące do potrzeb danej osoby. Wszystko po to, aby ograniczyć czas oczekiwania na rezultat estetyczny. Chcesz dowiedzieć się więcej o systemach na całą głowę – kliknij tutaj. A jeśli bliższe są Ci szybsze opcje, przeczytaj o perukach z włosów naturalnych.

W Hair Majesty bardzo dobrze rozumiem dyskomfort związany z utratą włosów spowodowaną łysieniem plackowatym, przywiązujemy najwyższą wagę do komfortu naszych Klientów i przywrócenia im dawnej pewności siebie, co bardzo ważne dbamy o to, aby włosy mogły swobodnie odrastać pod dobranym uzupełnieniem.

W trafnym doradzeniu, szczególnie ważna jest indywidualna konsultacja, dlatego zachęcamy do wizyty w naszym salonie po wcześniejszym umówieniu się bądź do wysłania nam wiadomości e-mail wraz z opisem przypadku oraz zdjęciami. Zapewniamy błyskawiczną odpowiedź i pomoc w empatycznym wydaniu.

Jak ukryć łysienie plackowate?
Facebook
Facebook