Kiedy wybrać częściowy system włosów, a kiedy rozwiązanie na całą głowę?

Dobór uzupełnień włosów

Jeśli borykasz się z problemem dotyczącym włosów, na czym cierpią nie tylko Twoja fryzura, ale również pewność siebie i samopoczucie, koniecznie weź pod uwagę innowacyjne systemy włosów – częściowe i całościowe. Który z nich lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Zapraszamy do przeczytania poniższego wpisu – odpowiadamy w nim na najważniejsze pytania, a także pomagamy w podjęciu trafnej decyzji.

Dla kogo zostały zaprojektowane uzupełnienia włosów?

Z projektowanych przez nas uzupełnień włosów mogą skorzystać wszystkie osoby, które nie są zadowolone z kondycji swoich włosów – zmagają się z problemem cienkich i przerzedzonych pasm, a także zdiagnozowanym łysieniem różnego typu. Ponadto nasze systemy włosów to popularne rozwiązanie wśród celebrytów i znanych osobistości ze świata showbiznesu, a także osób, które chcą mieć imponującą i wymarzoną fryzurę, jednak ich naturalne włosy nie dają takiej możliwości..

Kiedy wybrać częściowy system włosów, a kiedy rozwiązanie na całą głowę?

Porównanie częściowych i całościowych systemów włosów

Peruki to zawsze rozwiązania pokrywające obszar całej głowy. Robi się je na miarę, ale najczęściej są to jednak produkty gotowe, odznaczające się określonymi “fabrycznymi” parametrami. Często są do kupienia „od ręki”, występują w wielu modelach do wyboru, różniących się między sobą kolorem, długością czy rodzajem włosa (podstawowy podział to: naturalny lub syntetyczny). Dzięki nim można zupełnie zmienić swój wizerunek w mgnieniu oka, dlatego też są polecane dla osób, które boją się podjąć ryzyka związanego z diametralną metamorfozą włosów, w tym z ich farbowaniem czy ostrym cięciem. To także rozwiązanie problemu rozległego lub wręcz całkowitego łysienia np. plackowatego. W Hair Majesty doradzamy jak dobrać najlepszą perukę do Twoich potrzeb, która zapewni Ci komfort i naturalność.

Dziś jednak opowiemy o tym, czym są całościowe systemy włosów. To rozwiązanie problemu zaawansowanej utraty włosów, bo zakrywamy nimi całą powierzchnię skóry głowy, która powinna być porośnięta włosami. Różnica wobec peruki polega na wykonaniu specjalnego odlewu głowy, a nie tylko pobraniu miar centymetrowych. Systemy mają za zadanie imitować linię naturalnego wzrostu włosów i pozwalać na maksymalną stabilność na głowie. Tworzywa, z których są wykonane z jednej strony są oddychające , a z drugiej pozwalają na przyklejanie obwodu bazy ze skórą głowy Klienta. Dzięki indywidualnemu dopasowaniu do kształtu głowy i stabilizacji taśmami medycznymi jest to najlepsze rozwiązanie dla osób bardzo aktywnych, które chcą spać z swoich włosach alternatywnych. Nowoczesne konstrukcje systemów włosów oparte są na innowacyjnych technologiach, pozwalając do złudzenia imitować efekt włosów wyrastających ze skóry głowy. Podkreślamy jednak, iż są to rozwiązania radykalne zarezerwowane dla osób całkowicie pozbawionych włosów lub posiadających je w stopniu mniejszym niż 30% powierzchni głowy. Najczęściej systemy całościowe są wybierane przez osoby borykające się z alopecją, a więc łysieniem plackowatym w stadium totalis lub universalis. Jeśli nie kwalifikujesz się do powyższego opisu, bo masz więcej “swoich” włosów- nie miej obaw. Mamy nowoczesne i komfortowe systemy dopasowane do Twoich potrzeb. Zapoznaj się z ofertą mniejszych uzupełnień częściowych, których zadaniem nie jest zasłonienie całego skalu, a raczej integracja włosów własnych z dodatkowymi.

W jakich przypadkach systemy częściowe (toppery) sprawdzą się najlepiej?

Toppery służą do integracji swoich własnych włosów z wybranym systemem, którego celem jest przykrycie jedynie części głowy, gdzie występuje problem przerzedzenia czy ubytku włosów. Najczęściej tego rodzaju systemy stosuje się w przypadku łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet, a także podczas wystąpienia pierwszych stadiów alopecji. Dodatkowo takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się, gdy na skalpie występują blizny, przez które mamy do czynienia z częściowym ubytkiem włosów – często jest to efekt poparzeń czy zbyt radykalnej radioterapii. Systemy uzupełniające doskonale zatuszują problem i zapewnią naturalny wygląd. Są komfortowe i wygodne w noszeniu, jednak podczas ich wyboru warto skontaktować się ze specjalistami, którzy na indywidualne zamówienie dobiorą parametry tak, aby system doskonale integrował się z Twoimi włosami. Dziś oferta jest tak bogata, że możesz skorzystać z opcji zamawiania na miarę lub wybrać model dostępny bez czekania. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest dobranie gatunku włosa do Twoich preferencji, aby dopasować kolor, długość i teksturę , ai w efekcie wykonać fryzurę wygodną i naturalną. Tutaj pomoże Ci doświadczony stylista wyspecjalizowany w cięciu fryzur integracyjnych. U kogo lepiej sprawdzi się peruka i system całościowy?

Peruki i systemy całościowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób borykających się z rozległym problemem, którego scenariusze rozwoju są trudne do przewidzenia ( np. łysienie plackowate w różnych stadiach) . Do tej grupy zaliczają się także pacjenci onkologiczni, którzy na skutek chemioterapii tracą włosy na całej powierzchni głowy. zakrywające całą głowę są również znakomitą propozycją dla osób, które chcą diametralnie i w mgnieniu oka zmienić swój wygląd, jednak boją się zaryzykować całkowitą metamorfozę kosztem naturalnych włosów. W tym ostatnim przypadku proponujemy raczej komfortowe peruki, których nie przytwierdza się do głowy taśmami medycznymi.

Nie wiesz, na co się zdecydować? Skonsultuj się z naszymi ekspertami

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wyboru idealnego rozwiązania dla siebie, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy chętnie pomogą i doradzą w kwestii uzupełnienia włosów. Wystarczy, że przedstawisz nam swój problem i oczekiwania – gwarantujemy indywidualne podejście i jesteśmy przekonani, że po skorzystaniu z naszej porady będziesz mógł podjąć najlepsza dla siebie decyzję.

Kiedy wybrać częściowy system włosów, a kiedy rozwiązanie na całą głowę?
Facebook
Facebook