Niechirurgiczne uzupełnienia włosów dla mężczyzn

Sposób na męskie łysienie

Fryzura jest bardzo istotną częścią wizerunku, niestety coraz częściej problemy z ubytkami owłosienia dotyczą coraz młodszych panów. Pojawiają się wówczas kompleksy, zmniejsza się chęć kontaktów społecznych, a w ostatecznym rozrachunku często dochodzi do podjęcia decyzji o całkowitym ścięciu włosów, głównie ze względu na brak jakichkolwiek perspektywy na poprawę stanu rzeczy. Na szczęście istnieją sposoby uzupełniania włosów – niechirurgiczne, w pełni bezpieczne i atrakcyjne cenowo. Wielu mężczyzn traktuje je jako prostszą alternatywę wobec przeszczepu, który nie zawsze przypadkach daje satysfakcjonujące rezultaty.

Podstawowe przyczyny łysienia typu męskiego, symptomy i leczenie

Podstawową przyczyną powstawania łysienia typu męskiego są głównie uwarunkowania genetyczne. Łysienie to, znanego także jako łysienie androgenowe, polega na nadwrażliwości organizmu na hormon DHT – dihydrotestosteron, który oddziałuje bezpośrednio na receptory androgenowe w mieszkach włosowych, prowadząc do ich sukcesywnego, lecz stopniowego zaniku. W efekcie początkowo włos staje się coraz cieńszy, aby w ostatecznej fazie jego wzrost został całkowicie zahamowany przez silne działanie DHT.

Obecnie problem ten dotyka nawet połowy mężczyzn powyżej 50 roku życia, co oznacza, iż łysienie androgenowe jest jednym z częściej spotykanych schorzeń. Co ciekawe, kobiety również są na niego narażone, jednak w znacznie mniejszym stopniu. Według badań łysienie androgenowe dotyka 40% kobiet w wieku powyżej 70 lat. Istnieją sposoby powstrzymania dalszego wypadania włosów w postaci leczenia ogólnego i miejscowego. Należy jednak mieć świadomość tego, że leczenie jedynie spowalnia cały proces, lecz go nie hamuje.

Niechirurgiczne uzupełnianie włosów dla mężczyzn

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe opisuje się za pomocą siedmiu etapów, zwanych także stadiami. W pierwszym etapie dochodzi do ogólnego przerzedzenia włosów, głównie na czubku głowy. W drugim stadium łysieniu ulegają zakola, w trzecim łysienie rozpoczyna się również na czubku głowy (wraz z pogłębiającymi się zakolami). Czwarte stadium łysienia androgenowego oznacza cofnięcie się czoła aż za linię uszu, podczas gdy piąty etap jest równoznaczny z jednoczesnym wystąpieniem dużej łysiny na czubku głowy, która łączy się z zakolami. Ostateczną fazę wieńczy całkowity brak włosów w górnej części czaszki.

Metody niechirurgicznego uzupełniania włosów

Najlepszym sposobem usunięcia problemu zakoli bądź łysiejącego czubka głowy jest niechirurgiczne uzupełnianie włosów. Jeszcze do niedawna zdesperowani mężczyźni decydowali się na bardzo kosztowne i inwazyjne operacje chirurgiczne – przeszczepy włosów, które charakteryzowały się także wyższym stopniem zagrożenia oraz niepewnym efektem zabiegu. Często trafiają do nas też panowie zmęczeni skomplikowanymi codziennymi zabiegami fryzjerskimi mającymi na celu zagęszczenie fryzury czy maskowaniem ubytków za pomocą talków i nanowłókien. Metody niechirurgicznego uzupełniania włosów są w 100% skuteczne, całkowicie zasłaniają miejsce ubytku o dowolnej wielkości oraz dają rezultat zgodny z oczekiwaniami, w pełni dopasowany do wymagań Klienta, który zazwyczaj pokazuje nam fotografie swojej wymarzonej czupryny, a naszym zadaniem jest dobranie odpowiedniej konstrukcji uzupełniania włosów. Sam mechanizm działania uzupełnienia jest również bardzo prosty. Należy zgolić problematyczny obszar, po czym zaaplikować za pośrednictwem taśm medycznych system dobrany do potrzeb danej osoby.. W ramach danego systemu można wybrać gęstość, przewiewność, kolor oraz inne parametry decydujące o naturalności rozwiązania np. stopień siwienia włosów. . W naszej firmie są dwa warianty działań – modele katalogowe oferujemy w korzystnej cenie 2 000 – 5 000 zł, są one dostępne „od ręki” – bez długiego okresu oczekiwania a także modele na miarę, które tworzymy od podstaw, aby spełniały specyficzne oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Ich cena rozpoczyna się od 4 500 zł. Zachęcamy do wysyłania nam zdjęć swojego problemu i konsultacji, która pozwoli nam zaproponować rekomendowany plan rozwiązania Twojego problemu z włosami.

Niechirurgiczne uzupełnienia włosów dla mężczyzn
Facebook
Facebook