Peruka syntetyczna czy naturalna?

Jaki rodzaj peruki będzie dla mnie najlepszy?

Peruki już dawno przestały być wyłącznie wyrobami medycznymi. To popularne akcesoria modowe promowane przez gwiazdy mediów społecznościowych, które korzystają z włosów naturalnych i syntetycznych podczas tworzenia swoich stylizacji. Duża otwartość, z jaką rozmawiamy o perukach sprawia, że coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na ich stosowanie.

W grupie użytkowników peruk są zarówno osoby, które sięgają po nie ze względów medycznych, jak i te, dla których peruka stanowi sposób na szybką zmianę wizerunku. Zarówno jedni, jak i drudzy przed wyborem peruki powinni się zastanowić nad rodzajem preferowanego rozwiązania. Do wyboru mamy peruki syntetyczne i naturalne.

Peruka naturalna czy syntetyczna

Peruka syntetyczna czy naturalna?

Peruki syntetyczne i naturalne mają swoje zalety i wady. Dlatego też nie sposób wskazać rozwiązania uniwersalnego, które sprawdzi się u każdego i w każdej sytuacji.

Peruki syntetyczne

Jedną z przewag peruk syntetycznych jest stosunkowo niski koszt zakupu, co znacząco zwiększa ich dostępność. Ze względu na przystępne ceny peruki syntetyczne w różnych stylizacjach są często wybierane przez osoby, dla których peruka to przede wszystkim akcesorium modowe. Dodatkowym atutem jest wygoda pielęgnacji. W zależności od intensywności użytkowania oraz sytuacji, w których mamy na sobie perukę syntetyczną może ona wymagać mycia nie częściej niż raz na dwa miesiące. To duża wygoda, zwłaszcza dla osób, które nie przepadają za regularnym stylizowaniem włosów.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o peruce syntetycznej?

Peruki syntetyczne są oferowane w docelowym kształcie, co pozwala na szybkie uzyskanie pożądanego efektu wizualnego. Peruki naturalne zazwyczaj trzeba najpierw wystylizować, co wymaga czasu i wprawy. Włosy syntetyczne są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, która obejmuje także intensywne kolory i modne popiele. Z tego powodu sięgają po nie m.in. osoby zainteresowane stylizacjami utrzymanymi w odcieniach zimnego blondu wpadającego w szarość.

Peruki naturalne

Peruki naturalne są lekkie i przewiewne, dzięki czemu nawet po wielogodzinnym noszeniu skóra głowy nie nagrzewa się i nie poci bardziej, niż miałoby to miejsce w przypadku włosów własnych. Włosy naturalne zachowują się w sposób bardzo zbliżony do włosów własnych, możemy je dowolnie stylizować, co pozwala na zmianę fryzury bez konieczności zmiany peruki. Dodatkowym atutem dla osób poszukujących naturalnego efektu jest dostępność peruk w naturalnych słowiańskich kolorach.

Na co zwrócić uwagę wybierając perukę?

Rodzaj peruki powinien być dobrany adekwatnie do indywidualny potrzeb i oczekiwań użytkownika. Czasem to peruka syntetyczna może się okazać bardziej trafnym wyborem. Decyduje o tym przede wszystkim styl życia, a co za tym idzie czynniki, na jakie podczas codziennego użytkowania wystawione są włosy.
W przypadku osób korzystających z peruk ze względów medycznych zalecane są peruki naturalne. Wynika to przede wszystkim z większego komfortu użytkowania oraz możliwości zapewnienia optymalnej wentylacji skóry głowy. Wentylacja skóry głowy to aspekt, który powinna wziąć pod uwagę każda osoba planująca codzienne użytkowanie peruki. W przypadku peruk użytkowanych okazjonalnie przewiewność bazy peruki ma mniejsze znaczenie.

Peruka syntetyczna czy naturalna?
Facebook
Facebook