Czy pod peruką rosną włosy?

Wzrost włosów ukrytych pod czepkiem peruki

Utrata włosów może nastąpić w wyniku wielorakich problemów zdrowotnych, jak i sytuacji losowych. Poszukując produktu, który zamaskuje problem i przywróci nam pewność siebie, zastanawiamy się czy włosy ukryte pod czepkiem peruki mają odpowiednie warunki do wzrostu.

Wiele kobiet unika noszenia peruki przez cały dzień, ze względu na obawę, że jej noszenie opóźni wzrost włosa własnego lub wpłynie niekorzystnie na jego kondycję. W rzeczywistości odpowiednio dobrana peruka pozostaje neutralna zarówno dla tempa wzrostu, jak i kondycji włosa pod czepkiem. Jak dobrać perukę, aby zapewnić włosom własnym jak najlepsze warunki do odrastania?

Czy pod peruką rosną włosy?

Dobór peruki a wzrost włosa własnego

W tym miejscu na uwagę zasługuje fakt, iż prawidłowy dobór peruki, którą zamierzamy nosić codziennie lub z dużą częstotliwością jest kluczowy nie tylko dla rekonwalescencji naszych włosów, ale przede wszystkim naszego komfortu i dobrego samopoczucia. Odpowiednio dobrana peruka:

  • nie uwiera,
  • nie powoduje dyskomfortu, ani bólu głowy,
  • nie przesuwa się podczas noszenia,
  • nie przegrzewa głowy i nie powoduje nadmiernego pocenia się skóry głowy,
  • pozostaje neutralna dla wzrostu włosów pod czepkiem.

 

Dlatego tak ważnym jest, żeby:

  • dobrać rodzaj produktu adekwatnie do problemu i naszego stylu życia,
  • zadbać o prawidłowy rozmiar peruki,
  • zwrócić uwagę na jakość wykonania peruki (czepek peruki nie powinien podrażniać skóry głowy).

Rozmiar peruki i rodzaj czepka

Wiele kobiet posiłkuje się czepkiem pod perukę, którego zadaniem jest poprawa jej komfortu noszenia, zapobieganie przesuwaniu się peruki w ciągu dnia oraz zapobieganie wysuwaniu się włosów własnych na zewnątrz. Podczas rekonwalescencji nie musisz korzystać z czepka. Wystarczy, że peruka którą wybierzesz będzie odpowiednio dobrana pod względem rozmiaru i dopasowana do kształtu Twojej głowy. Kiedy z czasem przyjdzie pora na czepek, bo np. włosy pod peruką odrosną już na taką długość, że staną się niesforne i trudne do ujarzmienia, wybierz czepek przewiewny, który zapewni odpowiednią wentylację skóry głowy. Najlepsze są w tym przypadku czepki wykonane z delikatnej siatki. Ich charakterystyczna budowa zapobiega przegrzewaniu się głowy i poprawia komfort noszenia peruki.

Wróćmy do rozmiaru… Peruka nie może być za ciasna, bo będzie uwierać. Nie może być też zbyt luźna, bo trudno będzie ją dopasować i przez cały dzień towarzyszyć Ci będzie wrażenie, że lada chwila przesunie się lub co gorsza, spadnie. Samodzielny dobór rozmiaru peruki to duże wyzwanie. Niezbędny jest pomiar obwodu głowy. W warunkach domowych możesz w tym celu wykorzystać metr krawiecki, pracownik sklepu medycznego czy studia peruk z pewnością zrobi to samo. Mierzymy od linii włosów na czole, przechodzimy nad linią ucha do potylicy i zataczamy koło. Żeby zyskać pewność, że sięgamy po właściwy rozmiar peruki warto skorzystać z fachowej pomocy. Możesz ją uzyskać w wyspecjalizowanym studio lub sklepie medycznym. Przewagą studia będzie z pewnością większy wybór modeli, co ułatwi Ci dopasowanie peruki do swojej urody i oczekiwań.

Rekonwalescencja pod peruką

Najlepszy przykład tego, że włosy odrastają pod peruką dają pacjentki onkologiczne, które przechodzą pełną rekonwalescencję w peruce. Peruka służy im od momentu utraty włosów własnych, aż po ich wzrost do pożądanej długości. Podczas gdy pewne panie decydują się na zdjęcie peruki już po odzyskaniu krótkiej fryzury, inne korzystają z niej aż do zapuszczenia włosów długich. To jak długo korzystamy z peruk jest kwestią absolutnie indywidualną. Znaczenie ma tutaj jakość peruki, która w sposób bezpośredni przekłada się na komfort użytkowania.

Czy pod peruką rosną włosy?
Facebook
Facebook