Znoszona peruka? Zainwestować w nową, czy skorzystać z usługi jej renowacji?

Naprawy peruk

Peruki lub systemy włosów to doskonała propozycja dla kobiet i mężczyzn, którzy zmagają się z problemem braku owłosienia i łysienia spowodowanego na przykład przebytą radio- czy chemioterapią. Z powodzeniem mogą także zdecydować się na nie osoby, które chcą po prostu zmienić swoją fryzurę w zakresie koloru, gęstości czy długości. Co jednak w sytuacji, gdy stosowane dotychczas rozwiązanie zaczyna tracić swoją pierwotną świetność i estetyczny wygląd? Czy konieczny jest zakup nowego modelu, a może wystarczy tylko naprawa peruki lub systemu? Przeczytaj ten artykuł, bo odpowiadamy, kiedy może pomóc specjalista charakteryzator, a kiedy lepiej zakupić zupełnie nowy produkt!

Co warto wiedzieć o trwałości niechirurgicznych uzupełnień włosów?

Możesz znacząco obniżyć ryzyko konieczności naprawy peruki, jeśli już w momencie zakupu zdecydujesz się na model wysokiej jakości. To najlepszy sposób na zapewnienie jej trwałości. Strzałem w dziesiątkę są przede wszystkim propozycje z naturalnymi, niefarbowanymi pasmami, które nie tylko wyglądają lepiej, ale także są mniej przesuszone. Równie znakomitym pomysłem będzie wybór peruki o nieco większej gęstości – dzięki temu zmniejszasz ryzyko, że po kilku miesiącach stopniowo wypadające włosy pozostawią widoczne ubytki.

Na tym jednak nie koniec! Czy wiesz, że długość również ma wpływ na konieczność wykonywania renowacji peruki? Największe problemy mogą pojawić się w przypadku włosów albo bardzo długich, albo bardzo krótkich. Najwolniejsze tempo erozji włosów obserwuje się wśród peruk z fryzurą o średniej długości. Dlaczego? Ponieważ tego typu modele z jednej strony nie są tak podatne na plątanie się, a z drugiej nie ma konieczności ciągłej stylizacji obciążającymi kosmetykami do „męskich fryzur”.

Warto też pamiętać, że trwałość peruki jest uzależniona od czynników indywidualnych – składu Twojego naturalnego płaszcza hydrolipidowego, ewentualnych problemów z nadmierną produkcją sebum, czy częstym poceniem się na przykład podczas aktywności fizycznej. Dwie ostatnie wymienione kwestie mogą rozluźniać supełki utkanych włosów, ponieważ pot ma niszczący wpływ na włosy dodatkowe. W rezultacie może powodować ich szybsze wypadanie i konieczność dotkania.

Nowa peruka czy jej renowacja?

Pamiętaj, że na żywotność peruki czy systemu ma wpływ mnóstwo czynników. Mowa między innymi o rodzaju włosia, które wykorzystano do ich produkcji czy sposobu pielęgnacji. Podobnie jak naturalne włosy, tak w przypadku peruki, kontakt z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi – wiatrem, wysoką temperaturą, częstym modelowaniem czy ekspozycją na promienie słoneczne – ma negatywny wpływ na kondycję naszego uzupełnienia włosów. Jeśli zauważyłaś dopiero początki problemów, to zazwyczaj wystarczy skorzystanie z delikatnej usługi renowacji peruki. Jeżeli jednak ubytki we włosach są zbyt duże, baza się rozciągnięta i pojawiły się dziury, to być może znak, że już czas zafundować sobie nowy model. Oczywiście nie ma takich zniszczeń, których doświadczony charakteryzator nie jest w stanie naprawić. Da się wymienić włosy na całej powierzchni czepka peruki, wszyć nowe elementy silikonowe czy zacerować dziury, ale im rozleglejsza ingerencja tym trzeba się liczyć z wyższym kosztem naprawy.

Warto zarazem pamiętać, że koszty renowacji peruki są zazwyczaj o wiele niższe, niż w przypadku zakupu nowej. Właśnie dlatego, jeśli masz ograniczony budżet, to właśnie naprawa będzie dobrym pomysłem pozwalającym na przedłużenie żywotności Twojego uzupełnienia włosów. Oczywiście, najlepiej zdać się na opinię specjalisty, który oceni jego stan, podpowie, co można zrobić, i ile będzie to kosztować. Jeśli zdecydujesz się na naprawę znoszonej peruki, to z chęcią Ci w tym pomożemy!

Najczęstsze problemy ze starymi perukami i systemami włosów

Jak rozpoznać znoszoną perukę? Do najczęstszych problemów, które można zauważyć również w przypadku systemów włosów, zaliczamy zniszczenie bazy – powstawanie w niej dziur czy rozciągnięcie, które uniemożliwia odpowiednie dopasowanie ich do rozmiaru głowy. Równie często pojawiają się widoczne ubytki we włosach (łyse nieestetyczne placki), czy rozwarstwiająca się taśma poliuretanowa.

Koszty renowacji peruki

Tak naprawdę koszt naprawy peruki jest uzależniony od stopnia jej zużycia oraz pracochłonności. Proste naprawy konstrukcyjne najczęściej kosztują około 100-200 zł, a te najbardziej rozległe mogą zostać wycenione nawet na 1500 zł. Zawsze decyduje potrzebna ilość godzin pracy charakteryzatora, który zajmuje się naprawą. Najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z naszym studio, aby porozmawiać ze specjalistą o Twoich potrzebach. Często oceniamy zakres pracy dzięki fotografiom, a wiele renowacji przeprowadzamy na odległość. Jeśli się z nami umówisz, to sprawę da się załatwić w ciągu jednego dnia roboczego. To szczególnie ważne dla osób, które nie dysponują peruką czy systemem zastępczym. U nas skorzystasz z pomocy charakteryzatorów, którzy mają doświadczenie w renowacji zarówno peruk naturalnych, jak i syntetycznych.

Najczęściej naprawa peruki w naszym studio obejmuje dodanie włosów w miejscach widocznych ubytków lub wzmocnienie bazy. Dodatkowo oferujemy także wymianę zużytych elementów oraz szeroko rozumiane fryzjerstwo, a więc koloryzację, regenerację/nawilżenie włosów oraz ponowne nadanie fryzury, które pozwoli wypracować nowy styl zapewniający komfort i naturalność. Dzięki temu możemy sprawić, że nawet znoszona peruka będzie wyglądać atrakcyjnie – włosy nabiorą blasku i świeżości, a problematyczne miejsca zostaną zamaskowane. W pierwszym kroku warto wysłać nam krótki opis sytuacji i zdjęcia. Chętnie Ci doradzimy, oczywiście podając orientacyjny czas realizacji i koszty naprawy peruki, zanim przystąpimy do działania. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Znoszona peruka? Zainwestować w nową, czy skorzystać z usługi jej renowacji?
Facebook
Facebook