Jak kupić perukę?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie peruki?

Jak kupić perukę

Wybór peruki decyduje o naszym wyglądzie, jak również komforcie na co dzień. Dlatego planując zakup peruki warto zwrócić uwagę na jej optymalne dopasowanie pod względem rozmiaru, jakości wykonania oraz rodzaju włosa i jego charakterystyki.

Dobrze dobrana peruka jest stabilna i nie przesuwa się podczas noszenia, zapewniając przy tym komfort termiczny, a dzięki odpowiedniemu ułożeniu włosów podkreśla naszą urodę i wygląda bardzo naturalnie. Jak dobrać perukę, aby uzyskać powyższy efekt?

Zasady doboru peruki

Wybierając perukę, którą będziemy nosić na co dzień warto sięgnąć po produkt jakościowy. Jakość wykonania systemu włosów w sposób bezpośredni przekłada się na:

 • wygląd peruki,
 • komfort noszenia,
 • łatwość pielęgnacji,
 • trwałość.

O jakości peruki decyduje przede wszystkim rodzaj włosa i czepka. Ze względu na rodzaj włosa peruki dzielimy na syntetyczne i naturalne. Te ostatnie – jak wskazuje na to ich nazwa – powstają na bazie włosów naturalnych, czemu zawdzięczają swój wygląd oraz szerokie możliwości stylizacji i koloryzacji. Jeśli zaś chodzi o czepek, warto zwrócić uwagę na to, żeby był lekki i przewiewny. Dzięki temu peruka będzie komfortowa w noszeniu także w ciepłe dni.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając perukę?

Wybór peruki można porównać do wizyty w salonie fryzjerskim. Dobry stylista dobiera fryzurę do urody klientki, oprawy jej oczu, owalu twarzy. Uwzględnia przy tym jej indywidualne preferencje co do długości włosów i sposobu ich cięcia, a także koloru. W ten sam sposób powinniśmy wybierać peruki.
Jeśli nie planujemy częstej wymiany peruki warto zrezygnować z podążania za aktualnymi trendami w stylizacji włosów na rzecz rozwiązania, które będzie dopasowane do naszej urody i stylu życia, a także ponadczasowe np. cięcie bob.

Online czy stacjonarnie: Gdzie kupić perukę?

Obecnie gotowe peruki syntetyczne i naturalne coraz częściej można zamówić przez Internet. Sklepy online kuszą szerokim wyborem i konkurencyjnymi cenami. Nie dają jednak możliwości przymierzenia peruki przed zakupem, ani możliwości skorzystania z porady eksperta, który pomaga w doborze:

 • odpowiedniego rozmiaru peruki,
 • kolorystyki i stylu uczesania systemu włosów,
 • czepka, który zapewni najwyższy komfort użytkowania.

Sklepy online nie zajmują się również dopasowywaniem peruk do indywidualnych preferencji i potrzeb. W praktyce oznacza to konieczność wyboru jednego z dostępnych rozwiązań, bez możliwości dopasowania rozmiaru czy ewentualnego skrócenia włosów i zmiany ich uczesania. W pracowniach stacjonarnych możemy liczyć na znacznie bardziej kompleksowe podejście, a co najważniejsze pomoc w doborze rozmiaru peruki, który decyduje o jej prezencji, stabilności i wygodzie codziennego użytkowania.

Gotowy produkt czy peruka wykonywana na indywidualne zamówienie?

Peruki na zamówienie są powszechnie kojarzone z perukami wykonywanymi na bazie odlewu głowy i mocowanymi przy pomocy specjalistycznych taśm medycznych. Tymczasem każda peruka, nawet ta na bazie klasycznego czepka może być wykonana na zamówienie. Decydując się na taką opcję, mamy wpływ na każdy parametr:

 • typ włosów: jego etniczność, a co za tym idzie grubość,
 • strukturę włosa,
 • kolor i długość,
 • rodzaj zastosowanego czepka (mocowanie, oddychalność, rodzaj przedziałka).

Jeśli zależy nam na wykonaniu peruki, która np. będzie wiernie odwzorowywać utraconą fryzurę, taki produkt może zostać dla nas przygotowany w ramach projektu indywidualnego. Niezwykle bogata oferta rozwiązań gotowych w naszym studio sprawia, że możesz znaleźć bez czekania swoją wymarzoną perukę, którą zamówiłabyś na wymiar. Zapraszamy na konsultację!

Sprawdź naszą ofertę na peruki naturalne oraz peruki syntetyczne. Prowadzimy również skup włosów.

Jak kupić perukę?
Facebook
Facebook