Na ile wystarcza peruka czy system włosów?

Trwałość uzupełnień włosów

Współcześnie wiele osób boryka się z problemami związanymi z włosami. Mogą one dotyczyć przerzedzeń miejscowych, nadmiernego wypadania na całości głowy bądź zdiagnozowanego łysienia różnego typu. W takich przypadkach często stoimy przed trudnym wyborem rozwiązania, które będzie najlepsze, aby zaadresować nasze indywidualne problemy. W zależności od stopnia problemu, można zdecydować się na częściowe bądź całkowite (pokrywające całą powierzchnię głowy) uzupełnienie włosów. Mamy także wpływ na rodzaj włosów z jakich takie uzupełnienie jest wykonane. W dzisiejszym wpisie skupimy się na żywotności dostępnych rozwiązań, abyście mogli podejmować świadome decyzje.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze peruk i systemów?

Podczas zakupu, niezależnie od rodzaju i przeznaczenia, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na jakość i staranność wykonania. W tego rodzaju produktach liczy się zastosowany rodzaj materiałów, bo ten ma zasadniczy wpływ na żywotność i komfort użytkowania. Warto także na wstępie wybrać barwę dopasowaną do naszych potrzeb i preferencji, aby uniknąć farbowania, a w szczególności odbarwiania.

3 peruki na manekinach

Czym jest system włosów i jaka jest jego trwałość?

System ten to doskonała alternatywa nie tylko dla peruk, ale także dla tradycyjnych przeszczepów chirurgicznych. Jest to innowacyjna, bezbolesna i nieinwazyjna metoda, przeznaczona dla osób cierpiących z powodu nadmiernego wypadania włosów czy łysienia, która jest polecana zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Produkt tego rodzaju jest projektowany na wymiar głowy klienta, dzięki czemu jest znakomicie dopasowany. Tworzymy membranę, na której umieszczone są włosy, aby potem zamocować ja na wybranej powierzchni głowy. Możemy to zrobić przy użyciu specjalnych klejów medycznych i taśm, a także klipsów. Chętnie doradzimy Ci optymalny sposób aplikacji dobrany do Twoich potrzeb.Wybrany i indywidualnie zaprojektowany system zwyklemożna nosić przez okres od roku do kilku lat, jednak jest to uzależnione od wielu czynników, wśród których można wymienić między innymi prawidłową pielęgnację czy tryb życia danej osoby.

Jakie czynniki mają wpływ na żywotność peruk?

Każde uzupełnienie włosów, niezależnie od jego rodzaju, wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby przez jak najdłuższy czas zachować swój atrakcyjny wygląd. Tego rodzaju produkty są narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, dlatego ich nieprawidłowa ochrona i pielęgnacja, brak dokładnego rozczesywania, czy częste narażanie włosów na kontakt z wysoką temperaturą, np. podczas modelowania, może skrócić ich żywotność. Z tego względu warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim należy postępować zgodnie z wytycznymi producenta w zakresie pielęgnacji peruki, jak i regularnie odwiedzać salony specjalizujące się w usłudze konserwowania włosów. Ponadto zawsze po zdjęciu peruki należy odwiesić ją na specjalnym stojaku lub na główce, aby zachowała swój kształt. Dodatkowo warto przechowywać ją z dala od źródeł silnych zapachów oraz zrezygnować do minimum z obciążającej stylizacji, która wiąże się z użyciem wysokiej temperatury bądź silnie działających środków chemicznych.

Peruka syntetyczna czy naturalna – jaki model wybrać dla siebie

Peruka syntetyczna charakteryzuje się mniejszą trwałością od naturalnej, gdyż nie jest odporna na wysokie temperatury czy typowe w noszeniu uszkodzenia mechaniczne (pocieranie o kołnierz). Przy prawidłowej pielęgnacji i delikatnym obchodzeniu się, sztuczne peruki charakteryzują się żywotnością, która zwykle nie przekracza roku. Po tym czasie warto ją wymienić na nową. Wszystko dlatego, że są wykonane z syntetycznych włókien, lubią się plątać (szczególnie długie modele) i łatwo uszkodzić zewnętrzną ich strukturę. Przez to z biegiem czasu stają się problematyczne w układaniu, gdyż tracą swoją elastyczność. Z tego względu modele syntetyczne są polecane osobom, które chcą ją użytkować tylko doraźnie, od czasu do czasu lub są gotowe na regularną wymianę co kilka miesięcy.

Natomiast peruka z naturalnych włosów to najlepszy wybór dla osób ceniących sobie wysoką jakość i komfort na co dzień. Tego rodzaju modele wyróżniają się przede wszystkim trwałością i odpornością na uszkodzenia, a ich długa żywotność sprawia, że wybrana peruka naturalna może posłużyć nawet przez kilka lat. Ponadto model wykonany z naturalnych włosów jest przewiewny, wygodny i lekki.

Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na włosy słowiańskie dziewicze pasma nie plączą się i nie puszą, a pielęgnacja nie sprawia większego problemu. Kosmyki można również dowolnie stylizować i modelować. Jeśli cenisz długotrwałe rozwiązania – skorzystaj z peruki na indywidualne zamówienie. Jej czepek będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, przez co posłuży dłużej. Jeśli rozważasz zakup peruki, najlepiej udaj się do doświadczonego specjalisty, który weźmie pod uwagę Twoje potrzeby i doradzi optymalne rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania w zakresie trwałości.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat peruk lub systemów włosów – zachęcamy do kontaktu mailowego w celu skorzystania z konsultacji z zespołem Hair Majesty Studio. Z chęcią rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Podpowiemy, które rozwiązanie będzie lepszym wyborem – peruka naturalna czy syntetyczna, a także podzielimy się wskazówkami na temat jej odpowiedniej pielęgnacji, aby wybrane rozwiązanie posłużyło Ci jak najdłużej. Zapraszamy!

Na ile wystarcza peruka czy system włosów?
Facebook
Facebook