Najlepsze metody przedłużania i zagęszczania włosów

Sposób na długie i bujne włosy

Większość osób marzy o gęstych i długich włosach, jednak niewiele z nas ma to szczęście, by móc zapuścić swoje pasma na idealną długość, zachowując przy tym bujną gęstość fryzury. W dzisiejszych czasach można znaleźć wiele innowacyjnych metod, które okażą się znakomitym sposobem na wymarzone przedłużanie włosów. Dowiedz się już dziś, która z nich sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Na czym polegają zabiegi przedłużania oraz zagęszczania włosów?

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają cierpliwości do żmudnego zapuszczania pasm, a także borykają się z problemem rzadkich włosów. Piękne, długie i gęste włosy bez wątpienia dodają pewności siebie. Istnieje kilka metod przedłużania włosów, dlatego warto poznać szczegóły, przekonać się, na czym polegają i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie.

Kanapkowa metoda przedłużania włosów nazywana Tape In/Tape On

Najlepsze metody przedłużania i zagęszczania włosów

Ta metoda stała się ostatnio jedną z najpopularniejszych i cieszących się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Jest bardzo prosta i szybka w wykonaniu, gdyż polega na przyklejeniu bezbarwnych, silikonowych taśm z pasmami dodatkowymi, pomiędzy którymi należy umieścić swoje naturalne włosy. Taśmy te są elastyczne, miękkie, płaskie i bardzo lekkie, dzięki czemu zapewniają duży komfort noszenia. Osiągane efekty są bardzo naturalne, a tak zwane kanapki wręcz niewyczuwalne. Rezultat utrzymuje się do kilku tygodni, w zależności od tempa wzrostu naturalnych włosów. Gdy kosmyki odrosną, a doklejone pasemka zsuną się wraz z odrostem, należy je odkleić od włosów za pomocą specjalnego preparatu, wymienić na nich taśmę i ponownie przykleić. Ich żywotność to zwykle kilka miesięcy, w zależności od stosowanej na co dzień pielęgnacji.

Keratynowe przedłużanie włosów

Ta metoda wykonywana jest przy użyciu ciepła, a w porównaniu z metodą kanapkową jest bardziej obciążająca cebulki włosów. Podczas jej stosowania wykorzystuje się naturalny budulec włosa – keratynę. Dodatkowe pasemka są przyczepiane za pomocą specjalnego urządzenia wykorzystującego wysoką temperaturę. To coś w rodzaju zgrzewarki. Zaletą tej metody jest trwałość i fakt, iż efekt utrzymuje się nawet do 4 miesięcy. Po tym czasie przyczepione początkowo przy skórze głowy pasma obsuwają się, przez co miejsca zgrzewów mogą być widoczne, dlatego należy je odświeżyć.

Zagęszczanie włosów przy użyciu ultradźwięków

To innowacyjna metoda polecana głównie osobom, którym zależy na zachowaniu jak najlepszej kondycji swoich naturalnych pasm. Do jej wykonania nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, a miejsca łączeń są zupełnie niewidoczne. Efekt utrzymuje się nawet pół roku. Jedynym minusem jest stosunkowo wysoka cena oraz dość długi czas trwania zaczepiania i ściągania uprzednio doczepionych pasemek.

Mikroringi – na czym polega ta metoda zagęszczania włosów?

W przypadku mikroringów doczepiane pasma mocuje się za pomocą drobnych obrączek o niewielkim rozmiarze wykonanych z aluminium, miedzi lub brązu. Ich średnicę i grubość dopasowuje się do konkretnego rodzaju i struktury włosów, co jest niezwykle istotne dla prawidłowego przeprowadzenia przedłużenia włosów tą metodą.

Czasami wykorzystuje się również mikroringi z silikonem dla lepszej przyczepności włosa. Rezultat utrzymuje się do 4 miesięcy, jednak minusem tego sposobu zagęszczania jest fakt, iż mikroringi są wyczuwalne w dotyku, więc nie dla wszystkich użytkowniczek jest to w pełni komfortowe.

Zastanawiasz się nad przedłużeniem lub zagęszczeniem włosów? A może nie wiesz, czy takie rozwiązanie jest w ogóle dla Ciebie? W Hair Majesty Studio z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Skontaktuj się z nami mailowo, aby umówić się na konsultację, podczas której doradzimy Ci, jaka metoda przedłużania włosów będzie najlepszym wyborem dla Twojej fryzury.

Najlepsze metody przedłużania i zagęszczania włosów
Facebook
Facebook