Peruki z włosów naturalnych, nie do odróżnienia

Peruki naturalne

Noszenie ich kojarzy się większości z nas z osobami, które utraciły swoje włosy na skutek choroby. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wielu ludzi cierpi z powodu poważnych schorzeń, które osłabiają organizm, w tym także mają destrukcyjny wpływ na włosy. Dla takich osób często jedynym rozwiązaniem, które pozwoli odzyskać pewność siebie, jest maskowanie problemu estetycznego, czyli zakup peruki lub systemu włosów. Nasze studio specjalizuje się w pomocy osobom, które utraciły włosy z uwagi na przyczyny zdrowotne.

Co ciekawe, w ostatnich latach rozwiązania tego rodzaju, zyskały też na popularności wśród osób pragnących odmiany. Częste zmiany wizerunku są bowiem nowym trendem modowym, a najszybszym sposobem na wykonanie takiej metamorfozy jest zmiana uczesania lub koloru włosów. Wiele osób obawia się ostatecznego efektu farbowania lub strzyżenia, dlatego sięga po peruki, które w kontrolowanych warunkach pozwalają nam odmienić wygląd zewnętrzny. Są one wykorzystywane przez wielu znanych i lubianych ze świata show-biznesu. Panuje wręcz moda na peruki naturalne. Dostępne w sklepach modele znakomicie imitują włosy wyrastające z głowy, dzięki czemu są zupełnie niezauważalne. Noszący korzysta z nowej, bujnej fryzury i bawi się stylem. Właśnie z tego względu peruki naturalne premium są tak chętnie wybierane i popularne na całym świecie. Dowiedz się już dziś, na co zwrócić uwagę podczas zakupu peruki czy systemu częściowego z naturalnych włosów oraz jak je odpowiednio pielęgnować.

Budowa peruki naturalnej

Mogą one być wykonane zarówno maszynowo, jak i ręcznie. Najlepiej zdecydować się na materiał bazy w cielistym kolorze, który będzie znakomicie imitował odcień ludzkiej skóry, wtedy peruka pozostanie zupełnie nie do odróżnienia od prawdziwych włosów. Ponadto rodzaj bazy, czyli tak zwanego czepka, ma również bezpośredni wpływ na komfort i wygodę noszenia. Gumowe paski sprawiają, że jest ona bardziej elastyczna, a jej prawidłowe założenie zajmuje chwilę, nie sprawiając trudności.

Sposoby pozyskiwania włosów

peruka z naturalnych włosów

Jedną z wielu klasyfikacji włosów naturalnych, z których może być wykonana peruka jest sposób ich traktowania po odcięciu z głowy. Można wtedy wymienić Virgin Hair, Remy Hair oraz Premium Hair. Pierwsze z nich, mianowicie Virgin Hair, czyli włosy dziewicze są włosami, które nigdy wcześniej nie były farbowane! Co więcej, zostają związane przed obcięciem, dzięki czemu zachowują oryginalny kierunek łusek, strukturę oraz kolor. Sprawia to, że są bardzo łatwe w układaniu, nawilżone i zdrowo lśniące (bez sztucznych nabłyszczaczy). Tego rodzaju włosy są flagowym produktem i wyróżnikiem naszego studia na rynku. W Hair Majesty to TY wybierasz konkretne kity i warkocze, z których potem będzie wykonane Twoje uzupełnienie włosów. Ma to kolosalny wpływ na spełnienie oczekiwań i trwałość efektu końcowego.

Kolejnym typem włosów są Remy Hair to typ wysokiej jakości, bo zachowany jest kierunek łusek i wykonane z nich uzupełnienie włosów mniej się plącze. Jednak w ich przypadku możliwa jest już farbowanie, a nawet dekoloryzacja. To plus dla osób lubiących fryzjerskie efekty kolorystyczne, bo peruki są dostępne w wielu odcieniach do wyboru. Dla tych, którzy cenią witalność włosa może to stanowić minus, jak wiadomo koloryzacja, szczególnie rozjaśniająca, jest zabiegiem niszczącym strukturę włosa. Większość peruk dostępnych katalogowo jest w ten sposób przygotowanych, dzięki temu Klient ma szeroki wybór kolorów- szczególnie nie występujących w naturze np. zimnych blondów z chłodnym odrostem czy bakłażanowych rudości.

Ostatnim typem włosów jest grupa najniższa jakościowo, często nie ma nazwy, a czasem mówi się o niej myląco Premium Hair. Z czego wynika obniżona jakość? Przed ścięciem włosy nie są spinane, co sprawia, że ich łuski mogą mieć mieszane kierunki, a w rezultacie być podatne na puszenie, plątanie i kołtunienie. To bardzo częsty problem peruk kupowanych w internecie, gdzie sprzedawca pomija informację o zastosowanym typie włosa, mówiąc ogólnikowo, iż jest on naturalny. Początkowo włos taki wygląda ładnie, bo ma nałożone specjalne filmy wygładzające. Niestety wraz z użytkowaniem problemy coraz bardziej dają o sobie znać, aby szybko całość fryzury wyglądała nienaturalnie. Oczywiście stosowane zabiegi fryzjerskie jak odżywianie i układanie niwelują problem na pewien czas, ale tak wykonana peruka będzie stwarzała więcej trudności niż ta utkana z włosa dziewiczego.

Jak dobrać idealną perukę z włosów naturalnych dla siebie?

Zdecydowanie szeroki wybór modeli nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. Jednak warto pamiętać, że wysoka jakość peruk naturalnych sprawia, że jest to znakomita inwestycja na wiele lat, dlatego powinno się zwrócić uwagę na najdrobniejsze detale. Nie kupujmy pierwszego lepszego modelu. Aby odpowiednio wybrać, należy dobrać czepek do rozmiaru głowy, a fryzurę do kształtu twarzy. Kolor powinien pasować do karnacji i oprawy oczu, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Co ważne, to akcesorium może składać się z włosów prostych, kręconych lub falowanych. Warto również ten aspekt wziąć pod uwagę, gdyż najlepiej wybrać taki rodzaj, który pozwoli jak najbardziej ograniczyć codzienną stylizację domową. Pamiętaj też, że perukę z włosów naturalnych możesz kupić dostępną bez czekania, czyli model katalogowy, ale także złożyć zamówienie indywidualne, aby mieć wpływ na każdy jej parametr. Podejmując ważne decyzje posiłkuj się ekspertyzą doświadczonych doradców, skorzystaj z pomocy miejsca, które poświęci Ci czas. Sugerujemy posłuchać doświadczeń osób, które na co dzień korzystają z peruk.

Jak prawidłowo dbać o peruki z włosów naturalnych?

Oczywiście, jak wszystkie delikatne przedmioty, peruki z włosa ludzkiego, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby utrzymać swój atrakcyjny wygląd. Trzeba pamiętać, że włókna utkane na takiej peruce czy systemie włosów, pomimo iż są pochodzenia naturalnego, to zostały już ścięte z głowy i są “martwe”. W rezultacie mogą być podatne na przesuszanie i tym samym szybkie uszkodzenie. Zatem warto pamiętać o kilku zasadach podczas ich pielęgnacji. Peruki należy myć w letniej wodzie, bez pocierania i szarpania, obchodząc się z nimi bardzo delikatnie. Ponadto warto za wszelką cenę unikać plątania włosów podczas mycia, dlatego przed nim zalecane jest dokładnie rozczesanie pasm. Niezbędne jest również stosowanie nawilżających odżywek, balsamów i masek, które zapewniają intensywną regenerację. Po ich użyciu należy dokładnie spłukać włosy letnią wodą i delikatnie je osuszyć, pozostawiając do naturalnego wyschnięcia lub używając najlepiej zimnego nawiewu w suszarce. Gdy w sposób dbasz o swoją perukę czy częściowy system z włosów naturalnych, możesz mieć pewność, że posłuży on przez dłuższy czas. Pamiętaj, że peruki i systemy to rozwiązania bardzo indywidualne, podczas ich zakupu warto zgłębić w szczegółach zasady domowej pielęgnacji, które sprawdził i rekomenduje sprzedawca! W naszym studio bardzo dużą wagę przykładamy do omawiania zasad korzystania z oferowanych rozwiązań. Jeśli masz wątpliwości, zadaj nam pytanie. Chętnie pomożemy!

Peruki z włosów naturalnych, nie do odróżnienia
Facebook
Facebook