Czy doczepiane włosy niszczą naturalne?

Wiele osób myślących o doczepieniu włosów martwi się, że w ten sposób uszkodzą i osłabią swoją własną fryzurę. Jesteś jedną z nich i marzysz o długich, bujnych i pełnych objętości kosmykach? Wystarczy dobrać odpowiednią metodę, aby mieć pewność, że Twoje włosy własne nie ucierpią na tym w nawet najmniejszym stopniu. Dowiedz się, czy i kiedy doczepianie włosów niszczy włosy własne, czytając nasz artykuł!

Kilka słów o doczepianych włosach

Doczepianie, którego celem jest przedłużenie i zagęszczenie włosów, jest idealnym wyborem dla osób mających krótkie lub widocznie przerzedzone pasma. To również szybki sposób na osiągnięcie wymarzonej fryzury na kilka miesięcy, a nawet na kilka godzin. Istnieją różne metody: kanapkowa (tape in/tape on), keratynowa, mikroringi czy clip in. To, którą z nich wybierzesz, zależy między innymi od kondycji i typu Twoich włosów własnych oraz efektu, jaki chcesz osiągnąć. Więcej o najlepszych metodach przedłużania i zagęszczania włosów przeczytasz w tym artykule na naszym blogu.

Czy doczepianie włosów niszczy włosy własne?

Jeżeli masz wątpliwości, czy doczepianie włosów niszczy włosy własne, to poniższe informacje z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości. Możesz również skontaktować się bezpośrednio z naszym zespołem – w Hair Majesty z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z zabiegiem doczepiania włosów.

Czy doczepianie włosów clip-in niszczy włosy?

Czy doczepianie włosów clip-in niszczy włosy własne? Już na początku warto podkreślić, że jest to metoda tymczasowa, która sprawdza się w sytuacjach, gdy chcesz szybko odmienić swoją fryzurę, na przykład przed wyjątkową okazją. Dzięki temu nie musisz nawet odwiedzać fryzjera, aby w szybki i łatwy sposób przedłużyć i zagęścić włosy. Pasemka clip-in są uznawane za bezpieczne rozwiązanie, ponieważ w trakcie ich mocowania nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, która mogłaby wpłynąć negatywnie na kondycję fryzury. Dzięki temu doczepianie włosów tą metodą sprawdzi się też u właścicielek delikatnych kosmyków.

Czy doczepiane włosy tape on niszą naturalne włosy?

Czy doczepiane włosy tape on niszczą naturalne włosy? Metoda kanapkowa, bo i tak się nazywa ten zabieg, jest uznawany za najmniej inwazyjny i zarazem najbezpieczniejszy sposób na przedłużenie i zagęszczenie fryzury. Zastosowane w trakcie doczepiania silikonowe taśmy i pasemka są lekkie, dzięki czemu nie obciążają nadmiernie włosów. Dodatkowo ich mocowanie nie wymaga użycia wysokiej temperatury. W efekcie metoda tape on może być z powodzeniem wybierana przez osoby z cienkimi, mocno przerzedzonymi i osłabionymi włosami.

Czy przedłużanie włosów na keratynę niszczy włosy?

Keratynowe przedłużanie włosów wymaga użycia wysokiej temperatury. Podczas zabiegu stosuje się specjalne urządzenie, tzw. zgrzewarkę, które pomaga przymocować dodatkowe pasma do własnych włosów. Z uwagi na przebieg tego sposobu doczepiania jest on uznawany za bardziej inwazyjny w porównaniu do metody kanapkowej albo clip-in i może obciążać cebulki. Właśnie dlatego z keratynowego przedłużania powinny korzystać wyłącznie kobiety, których włosy są normalne i nie ma z nich dodatkowych problemów – nie są nadmiernie osłabione, delikatne, cienkie albo przerzedzone.

Czy włosy doczepiane na ringi niszczy naturalną fryzurę?

Osoby marzące o bujnych i długich włosach mogą również skorzystać z ringów, które od lat cieszą się niezmienną popularnością. Podczas zabiegu wykorzystuje się cieniutkie kółeczka (ringi), które są wykonane z brązu, miedzi albo aluminium. Znajdują się one na zakończeniu dopinek, które następnie przymocowuje się do własnych kosmyków. Czy w takim razie takie doczepiane włosy niszczą naturalną fryzurę? Na pozór nie, bo nie wymagają użycia wysokiej temperatury, ale trzeba zwrócić uwagę, że u niektórych osób zawieszenie dodatkowych pasemek na włosach własnych doprowadza do ciągnięcia i mechanicznego ich uszkadzania. Metody tej nie poleca się więc paniom o cienkich i delikatnych włosach.

Czy są przypadki, w których doczepiane włosy niszczą naturalne włosy?

Oczywiście, może się zdarzyć tak, że doczepione włosy wpłyną negatywnie na kondycję fryzury własnej. Jednym z takich przypadków jest niewłaściwie dobrana metoda, która powinna być zawsze dopasowana do potencjału, typu i kondycji włosów! Podobnie jest w sytuacji, gdy dodatkowych pasm jest po prostu zbyt wiele w porównaniu do naturalnej fryzury, przez co cebulki zostają nadmiernie obciążone i osłabione.

Co więcej, doczepiane włosy mogą zniszczyć te naturalne, jeżeli sam zabieg jest przeprowadzany przez niedoświadczoną osobę. Niewłaściwie wykonane połączenia czy przymocowanie dopinek do zbyt cienkich pasm są najprostszym sposobem na uszkodzenie włosów własnych. To z kolei może prowadzić do pojawienia się problemów z ich osłabieniem i nadmiernym wypadaniem.

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na doczepianie włosów w sprawdzonym i zaufanym miejscu, a metoda zostanie odpowiednio dopasowana do typu Twojej fryzury, to nie musisz się o nic martwić. Zarówno podczas noszenia, jak i po zdjęciu dopinek Twoje włosy pozostaną w niezmiennej kondycji. Jeżeli zastanawiasz się nad doczepianiem, to najlepszym wyborem jest skorzystanie z usług Hair Majesty. Nasi Klienci mogą liczyć na indywidualne podejście, wieloletnie doświadczenie zespołu, profesjonalną pomoc oraz nowoczesne i w 100% bezpieczne metody doczepiania włosów.

Pielęgnacja po doczepieniu włosów – zadbaj o swoją fryzurę!

Wiesz już, czy doczepianie włosów różnymi metodami niszczy włosy własne. Pamiętaj, że kondycja Twojej fryzury zależy również od odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Przede wszystkim zrezygnuj z jej dodatkowego obciążania, na przykład przy użyciu suszarki, prostownicy czy lokówki. Wysoka temperatura zawsze odbija się negatywnie na kondycji włosów. Równie dobrym wyborem jest rozczesywanie fryzury przy użyciu specjalnej szczotki przeznaczonej do doczepek oraz spanie w warkoczu albo koku, aby ograniczyć łamliwość kosmyków w trakcie nocy. Co więcej, jeżeli doczepiasz włosy od dłuższego czasu, to warto dać im odpocząć i pozwolić na regenerację, robiąc krótkie przerwy między kolejnymi wizytami w salonie.

Czy doczepiane włosy niszczą naturalne?
Facebook
Facebook